Být přirozeně krásná bez potřeby jakýchkoli dílčích „úprav” se poštěstí jen málokteré ženě. Mnohé spíše mají nějakou menší či větší vadu na kráse. Kvůli partnerovi se ale všechny snaží vypadat co nejpřitažlivěji a zároveň přirozeně. Pomáhají jim k tomu mnohé kosmetické procedury a úpravy, o kterých ale muži nemají vědět.

Podle průzkumu uveřejněného na konci roku má průměrná žena zhruba osm kosmetických procedur, které i kvůli studu úzkostlivě tají před svou polovičkou. A jejich vykonáváním je schopna trávit i hodiny, jen aby ve výsledku vypadala přirozeně krásná.

Většina z 2000 žen, které se účastnily průzkumu, by například nikdy nesnesla, aby  jejich partner věděl, že na sobě měla zeštíhlující spodní prádlo, případně aby je viděl, jak si odstraňují ztvrdlou kůži na patách, uvedl server Daily Mail.

Mnohé ženy také úzkostlivě tají, že si čas od času odstraňují chloupky z nosu nebo si bělí zuby.

Mezi další procedury, kterými ženy své partnery rozhodně „nezatěžují”, patří i líčení či odličování a jakákoli aplikace omlazujících krémů, i když se někdy jedná o každodenní rituály.

Procedury, o kterých nesmí muži vědět (ani je vidět)
1. Odstraňování chloupků z prstů na nohou
2. Odstraňování chloupků z brady, obličeje
3. Odstraňování nadměrného ochlupení z těla
4. Odstraňování knírku
5. Odstraňování ztvrdlé kůže na nohou
6. Nošení/oblékání zeštíhlujícího spodního prádla
7. Trhání/úprava obočí 
8. Úprava ochlupení do plavek
9. Odstraňování chloupků v nose
10. Jakékoli čištění a úprava pleti 

Muži by se zděsili

Celé dvě třetiny žen se nikdy nesvěřují partnerovi s tím, co všechno každý den podstupují, aby byly krásné tak, jak je jejich partner vidí. Třetina dam si myslí, že by jejich polovičky byly zděšeny, kdyby se něco z toho dozvěděly.

„Studie jasně dokazuje, že ženy dokážou být ohledně svých zkrášlovacích procedur velmi tajnůstkářské,” potvrzují autoři studie.

„S postupem času možná některá tajemství poodhalí, ale pro klid svůj i ve vztahu si mnohé ženy ponechávají určitá tajemství po celý život,” dodávají.