Mezi nejméně naplněné ambice patří profese lékaře a veterináře, následují sportovci a herci. Nejčastějším zklamáním je povolání v informačních technologiích, vzdělání a administrativě. Nový rok je podle psychologů vhodným obdobím začít se věnovat tomu, co člověka baví.

Podle výzkumu společnosti Monster jsou dospělí mezi čtyřiceti a padesáti roky nejotrávenější vybraným povoláním, 47 procent z nich lituje, že nesledovalo své dětské sny, po šedesátce se ale proporce mění a toho, že nepracovalo ve vysněném oboru, lituje už jen třetina osob.

Muži jsou ale z práce frustrovanější, mezi nimi trpí 44 procent, mezi ženami 40 procent. Více na štěstí než na peníze a slávu se soustředí jen každý šestý pracující.

„Není neobvyklé se dívat zpět na své dětské sny a přemýšlet o tom, co by mohlo být. Je to naprosto běžné, ale je důležité se rozhodnout, zda je to jen nostalgie, nebo zda je člověk opravdu nešťastný ve své životní roli. Pokud je to ten druhý případ, pak je dobré začít přemýšlet o tom, zda by nebylo lépe změnit své povolání podle nejlepších zájmů a ambicí,“ míní Michael Gentle ze společnosti Monster, která průzkum provedla.