Šperk je důležitý doplněk, který buď může ozářit váš outfit, nebo ho naopak úplně zkazit. Už dávno neplatí pravidla, že blondýnky by měly nosit zlato a že brunetkám sluší stříbro. Dodržují se jiná.

Oblečení a šperky je nutno sladit, aby jedno nepřebíjelo druhé. K hlubšímu výstřihu zvolte náhrdelník, k halence nebo sáčku naopak postačí jen náušnice. K výraznému šperku si oblečte spíše jednoduché a málo barevné kousky oblečení. Nikdy masivní šperky nekombinujte – pokud například zvolíte výrazný náhrdelník, další doplňky by měly být jednoduché a nenápadné. Naopak k výrazným visacím náušnicím už si náhrdelník neberte.

Chcete působit něžně, ale zároveň žensky? Sáhněte po perlách. Naopak luxusní vzhled vám dodají kameny výrazných barev. Pokud je sladíte s barvou vašich očí, efektivita je zaručena.

Během staletí prošlo šperkařství mnoha uměleckými styly a nejnovější kolekce se nechávají inspirovat romantismem či stylem art deco.

Nejslavnější šperkařské domy jako Cartier, Guy Laroche či Chaumet se nacházejí ve Francii, v zemi módy, elegance a luxusu. Francie a Paříž, domov harmonie linií, čistoty forem a smyslných křivek, jsou stále středobodem, ze kterého vyvěrají nové nápady a vize.

"Ve francouzských špercích je skryta intimní zpověď, intenzivní cit a umění žít. Je to propojení krásy a dokonalosti, která nás nechává po špercích toužit. S luxusními šperky se můžete stát elegantní a neodolatelnou ve francouzském stylu," upozorňují odborníci na francouzský styl ze serveru Kavaveznamenitouhy.cz.