Kabát už není věc, která vás sice zahřeje, ale zároveň zamaskuje vaše přednosti. Chytré střihy naopak lichotí siluetě. Výrazné prvky na sebe zase upoutají pozornost a kabát tak celkově podtrhne osobitý styl své nositelky.

Mnohé o odvaze dívky či ženy prozradí volba barvy. Letošní paleta je pestrá doslova až oči přecházejí. Veselé barvy zvednou v sychravém a šedivém počasí náladu, je ale zapotřebí správně odhadnout odstín. Pokud nejste až tak odvážná, vsaďte na bílou nebo odstín bílá káva, které jsou letos hitem.

Ušlápnutým modelům pomalu odzvonilo. Důležité je zaujmout. Jedním z prvků, které v tomhle ohledu jistě splní účel, jsou výrazné límce, pro něž platí, čím větší, tím lepší. Do hry se vrací výrazné řasení a doplňky.

Letos na světlo pořádně vykoukly například knoflíky. Jsou zajímavější a ozdobnější, než kdy předtím. Letí i manžety či například našité kapsy.

I svrchníky ovlivnila zvířecí tématika. Spíše než o motiv jde ale o kombinaci s kožešinou. Už několik let se drží kapuce s chlupatým lemem, ale návrháři se posunuli už i dál. Ochlupatily se rukávy i kapsy a kožešina se stala dokonce ústředním motivem kabátu.