Jedná se o italskou verzi panenky Barbie, jež se inspirovala japonskou značkou Tokidoki. Panenka je určena především sběratelům a tedy dospělým jedincům. Nicméně, to neznamená, že se nedostane do rukou malých dětí. A to je největší argument odpůrců těchto panenek.

Podle nich není rozhodně správné říkat malým dětem, že je tetování normální a správná věc. "Je to stejné, jako kdyby dal výrobce do ruky Barbie cigaretu či lahev s pivem," tvrdí jedna z rozhořčených maminek na serveru Twixt.

Což vyvracejí i odborníci. Tetování s kouřením ani s alkoholismem nelze srovnávat. Samozřejmě existují rizika závislosti na tetování, kdy většina tatérů tvrdí, že obvykle u nikoho nezůstane u jednoho vytetovaného obrázku. Ale rizika této závislosti jsou s ostatními nesrovnatelná.

"Děti milují tetování. Odmala vyhledávají nejrůznější obtisky na kůži, které dnes naleznou v obalech žvýkaček, ale i jogurtů. Velmi módní jsou i smývatelné tetovací barvičky, kterými si děti nechávají malovat po těle i obličeji. Není tedy důvod odsuzovat Barbie za její tetování. Pokud dítě bude chtít, k tomuto zkrášlování těla si cestu vždycky najde," kontruje v diskusi jiná maminka.

U sběratelů panenka v každém případě sklízí úspěch a výrobce ji rozhodně neplánuje stáhnout z trhu.

Podívejte se na přiložené video, kde je vidět potetované tělo Barbie.