„Je to ohromně zajímavý snímek, režisér Terry Malick je opravdový umělec. A protože jsem byl jeho producent, snažil jsem se udělat vše pro to, aby se film povedl. Proto jsem vzal i hlavní roli násilnického otce, i když jsem nad ní trochu váhal. Cítil jsem však, že příběh je velice důležitý i pro mě samotného. Je i o tom, co děti v dětství a při dospívání ovlivní, jací z nich vyrostou lidé. A já se o všem, co natáčím, snažím přemýšlet očima svých dětí, jak se asi budou cítit, když mě ve filmu uvidí. Naštěstí vědí, jaký jsem táta ve skutečnosti. Doufám tedy, že až povyrostou a uvidí Strom života, napadne je, že jsem fakt dobrý herec,“ směje se.

Děti, které má s přítelkyní Angelinou Jolie, Bradovi dramaticky změnily život. „Před pár lety jsem po dítěti jen toužil a dnes jich mám šest. Vím, že tolik dětí může vypadat jako extrém, ale já jsem si vždycky přál velkou rodinu. Jako malý kluk jsem měl kamaráda, který z takové byl. Miloval jsem ten chaos okolo jejich stolu, všechno to pošťuchování a přetahování.

Už tehdy jsem věděl, že takhle si představuji vlastní rodinu, a to mi vychází. Pocit, že vás někdo potřebuje, ale zároveň to, že vy sám chcete s nimi být každou možnou chvilku, je nádherný. Díky dětem cítím opravdové štěstí,“ svěřuje se adoptivní otec devítiletého Maddoxe, sedmiletého Paxe a šestileté Zahary a vlastní táta pětileté Shilon a tříletých dvojčat Vivienne a Knoxe.

S dětmi Zaharou, Maddoxem, Paxem (schovaným za Angelinou), Shilon a dvojčaty Vivienne a Knoxem.

S dětmi Zaharou, Maddoxem, Paxem (schovaným za Angelinou), Shilon a dvojčaty Vivienne a Knoxem.

FOTO: fotobanka Profimedia

V červenci se v Hollywoodu objevily fámy, že po šesti letech společného života s Angelinou chystá v létě menší neformální svatbu přímo v kapli ze 16. století na jejich zrenovovaném zámku Miraval v jižní Francii. Svatba se ale nekoná.

„Píšou o ní snad každý rok. Je to zase jenom trik amerického tisku, aby se zvýšil prodej novin. Něco bych o tom musel vědět. Byl bych to nejspíš já, kdo by je oddával,“ prozradil Michaël Latz, starosta obce Correns, kterého herci pozvali do svého zámku, hned když se do něj letos na jaře přistěhovali. Spekulace nechtěně vyvolal sám Brad, když se letos v Cannes nechal slyšet, že jejich rostoucí děti by chtěly, aby se s Angelinou vzali.

Brad Pitt

Brad Pitt

FOTO: fotobanka Profimedia

„Jak děti rostou, mluví o tom stále častěji, chtějí, abychom byli manželé, hodně to pro ně znamená. Budeme se nad tím muset vážně zamyslet.“

Ani v nejmenším ale nenaznačil, kdy by k tomu mělo dojít. Vytížená dvojice totiž na takovou slávu nemá čas. Brad filmuje v Evropě sci-fi World War Z, po jeho dokončení bude propagovat drama Moneyball, které bude mít premiéru v listopadu na Maltě. Angelina se vrátila do Los Angeles a připravuje se na dokončení svého režisérského debutu In the Land of Blood and Honey (V zemi krve a medu), který se bude natáčet v Maďarsku.

Od akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith (2005) jsou s Angelinou Jolie nerozlučnou dvojicí.

Od akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith (2005) jsou s Angelinou Jolie nerozlučnou dvojicí.

FOTO: fotobanka Profimedia

Kromě toho věnují oba hodně času charitativní nadaci JoliePitt Foundation, kterou založili v září 2006 jako světovou humanitární pomoc. Mnoho miliónů dolarů od té doby poskytli na Globální akci pro děti, na Doktory bez hranic i na pomoc uprchlíkům organizovanou OSN. Známá je jejich iniciativa při obnovení New Orleansu po ničivém hurikánu Katrina.

„Letos mi bude osmačtyřicet a to už člověk pomalu začíná bilancovat a ptát se, čeho v životě dosáhl a co by ještě dokázat chtěl. Svoje jsem si už užil, teď mohu v klidu vychovávat děti a experimentovat. Přibylo filmů, na které mohu být hrdý. Třeba jich ještě pár přijde. Hlavně bych ale chtěl přispět k tomu, aby byl svět o malý kousek lepší. V tomhle směru jsem se strašně moc naučil od Angeliny,“ přiznává Pitt.

S Cate Blanchettovou v Podivuhodném případu Benjamina Buttona.

S Cate Blanchettovou v Podivuhodném případu Benjamina Buttona.

FOTO: fotobanka Profimedia

Ve Francii se rozhodli žít z mnoha důvodů. „Ročně platíme na výchovu šesti dětí za vychovatelky, jazykové učitele a soukromá letadla na jejich převoz kolem deseti miliónů dolarů. Přitom jediné, po čem toužíme my i děti, je, abychom byli co nejvíce spolu. Zámek bude naše základna, kam se budeme oba co nejrychleji vracet. Budou tam s námi žít i moji rodiče, kteří nám s dětmi pomohou. Ty budou chodit do místních škol a peníze, které za všechno ušetříme, dáme prostřednictvím naší nadace těm, kteří je potřebují,“ vysvětluje Brad.

Zámek v nádherné oblasti Provence, který opravili za 56 miliónů dolarů, má 35 pokojů, dvě posilovny, saunu, místnost s kulečníkem, ohromný společenský sál a motocyklovou dráhu, vše vybavené nejmodernějším poplašným zařízením. K pozemku, na kterém je asi dvacet fontán, olivové stromy a jezero, patří i hustý les, díky kterému bude mít rodina konečně soukromí. To si chrání nade vše.

Ve válečném thrilleru Hanební parchanti si zahrál i s Němcem Gedeonem Burkhardem (uprostřed), známým jako Komisař Rex.

Ve válečném thrilleru Hanební parchanti si zahrál i s Němcem Gedeonem Burkhardem (uprostřed), známým jako Komisař Rex.

FOTO: fotobanka Profimedia

„Trvalo mi hodně dlouho, než jsem se srovnal s tím, že všude venku čekají paparazziové, aby mě mohli kdykoli nepozorovaně vyfotit. S Angie už to máme zvládnuté. Musíme se sice schovávat za zdmi, ale jsme v pohodě,“ říká Brad. A jeho důvěrný přítel s úsměvem dodává:

„Nikdy přesně nevíte, co mezi nimi je. Všechno dělají tajně pod pokličkou, ať už jsou to adopce či jejich vlastní děti, charita, prostě cokoli se u nich v rodině děje. Poučeni předchozími vztahy si vytvořili od všeho a od všech odstup. I proto by se snažili utajit svatbu, jestli už dávno nejsou svoji.“