Když procházíme letními ulicemi, naše oči nejednou spočinou na dolních končetinách, které by měly být kvůli své tloušťce a mnohdy i celulitidě schovány pod dlouhou sukní, nebo v letních kalhotách, ale místo toho jsou vystavovány na odiv ve více než krátkých mini. Jako pěst na oči pak určitě zapůsobí osobitý zvyk, kteří ve světě propagují především čeští pánové, a tím jsou ponožky v sandálech. Nejlépe pak pořádně vytažené do půli lýtek.

FOTO: fotobanka Profimedia

Když jsem se ptala svých kolegů a kolegyň, jaké společenské letní provinění je napadne, muži okamžitě upozornili na ultrakrátké sukýnky u žen, které si to nemohou dovolit, nebo barevné podprsenky pod bílými tričky či halenkami. Ženám pak nejvíce vadí síťovaná, nebo bavlněná a vytahaná tílka na mužích a již zmiňované ponožky v sandálech.

FOTO: fotobanka Profimedia

Čeho všeho bychom se tedy měli vyvarovat, nám poradila módní návrhářka a stylistka Helena Kohoutová z obchodu Magic Helena. "Je toho tolik," povzdechla si. Varovala před chloupky v podpaží a na nohách. Depilace v teplých dnech je totiž nutností. Nic snad na ženách nepůsobí hůř, než tmavé trsy vykukující z podpaží, lemující šatičky s ramínky. Nebo nohy s porostem vykukující z letní sukýnky. Out je i porost vykukující z bikin na plážích.

FOTO: fotobanka Profimedia

Dalším nebezpečím jsou podle paní Heleny odhalené faldíky. Návrhářka varuje před oblečením, které bývá o jednu velikost či více menší. "Spousta žen si myslí, že je to zeštíhlí, ale to je nesmysl," říká. Naopak doporučuje o trochu větší oblečení, než obtahující. Vhodné jsou třeba tuniky, které jsou moderní, slušivé a zakryjí nedostatky nebo přebytky.

FOTO: fotobanka Profimedia

Pozor by si měly dávat také ženy, které rády nosí krátké sukně a přitom nemají štíhlá a hezká kolena. Když je silnější lýtko a masitější koleno, dá se volit délka pod kolena. Když je však k takovým nohám zvolena krátká sukně, působí to podle návrhářky až odpudivě.

FOTO: fotobanka Profimedia

Dalším faux pas, kterého se ženy v letních měsících dopouštějí, je silné líčení. To by mělo být rozhodně přizpůsobeno letnímu období a mělo by být tedy lehké a vzdušné.

FOTO: fotobanka Profimedia

Muži i ženy by také měli oblečení přizpůsobovat svému věku. A rozhodně to neznamená, že v pokročilejším věku už je nutné nosit oděvy bez barvy a nápadu. Naopak, v obchodech už je nabídka široká a je jen na nás, co si z ní vybereme.