„Oděv pro mě znamená pohyb, nostalgii, vzpomínky, vyjádření, smyslnost, úkryt, báseň, symfonii, operu, humor i nadsázku,“ charakterizuje svoji tvorbu žena, která vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a pracovala jako oděvní designérka pro řadu domácích i zahraničních firem.

Šárka Šišková

Šárka Šišková

FOTO: archív Šárky Šiškové

Skvosty z její dílny se vyznačují nevšední kombinací materiálů, mezi kterými vévodí hedvábí. Důraz klade na precizní řemeslné zpracování. Modely na první pohled zaujmou křehkostí a vzdušností. K jejím nejdůležitějším kolekcím patří Ze-mě, Spirit of Mozart, Města ve mně - Zlín, Města ve mně - New York a jako poslední Žena ve městě. Kromě ženy v metropoli New York oblékla i české ženy v Praze.

Nejen New York jí leží u nohou

K významným tvůrčím počinům Šárky Šiškové patří módní přehlídky na Fashion Week v New Yorku (2009, 2010) a v témže městě účast na výstavě Seduction v muzeu FIT (2008), módní kolekce Planety uvedená v Národní galerii v Praze (2009) či výstava Czech Fashion Live (2010). Mimořádnou kvalitu její tvorby potvrzuje fakt, že šest jejích modelů bylo vybráno do stálých sbírek muzea Fashion Institute of Technology (FIT) v New Yorku, kde se nacházejí díla ikon světové módy - Christiana Diora, Vivienne Westwoodové či Jeana-Paula Gaultiera. To se zatím žádné Češce nepodařilo. www.siskova.cz

V luxusních zlatých šatech se slečna z pražských Vinohrad chystá na večerní párty.

V luxusních zlatých šatech se slečna z pražských Vinohrad chystá na večerní párty.

FOTO: archív Šárky Šiškové

I ženy z vyšší společnosti můžete potkat v Central parku. Většinou mají na venčení psích miláčků najaté lidi, ale naše dáma před odchodem na večírek udělala v bílých hedvábných šatech výjimku.

I ženy z vyšší společnosti můžete potkat v Central parku. Většinou mají na venčení psích miláčků najaté lidi, ale naše dáma před odchodem na večírek udělala v bílých hedvábných šatech výjimku.

FOTO: archív Šárky Šiškové

Elegantní úpletové zlaté šaty a jarní plášť z kolekce Žena ve městě - Praha oblékla modelka do pražského metra.

Elegantní úpletové zlaté šaty a jarní plášť z kolekce Žena ve městě - Praha oblékla modelka do pražského metra.

FOTO: archív Šárky Šiškové

Model z kolekce Žena ve městě - Praha v cyklámenové barvě je naaranžovaný. Nejdříve se našpendlí a teprve potom sešije. Přitom těsně obepíná siluetu.

Model z kolekce Žena ve městě - Praha v cyklámenové barvě je naaranžovaný. Nejdříve se našpendlí a teprve potom sešije. Přitom těsně obepíná siluetu.

FOTO: archív Šárky Šiškové

Business šatník dovoluje odejít do práce v hedvábné blůze a v kalhotách. Když přidáme sako, vznikne komplet na firemní večírek.

Business šatník dovoluje odejít do práce v hedvábné blůze a v kalhotách. Když přidáme sako, vznikne komplet na firemní večírek.

FOTO: archív Šárky Šiškové

V newyorské ulici se chystá žena odjet limuzínou na letní párty. Doplňky k vlastnímu modelu si Šárka Šišková nechala poslat z Paříže. Miniaturní kabelka je od Vuittona a boty jsou značky Prada.

V newyorské ulici se chystá žena odjet limuzínou na letní párty. Doplňky k vlastnímu modelu si Šárka Šišková nechala poslat z Paříže. Miniaturní kabelka je od Vuittona a boty jsou značky Prada.

FOTO: archív Šárky Šiškové

Šantungové oranžové šaty sluší nejen orientální krásce.

Šantungové oranžové šaty sluší nejen orientální krásce.

FOTO: Dan Vojtěch

Šedé šaty ze stoprocentního hedvábí patří do kolekce Města ve mně. Modelka pózuje na střeše Metropolitního muzea v New Yorku.

Šedé šaty ze stoprocentního hedvábí patří do kolekce Města ve mně. Modelka pózuje na střeše Metropolitního muzea v New Yorku.

FOTO: Dan Vojtěch