I když diváci na podobných festivalech módy zhlédnou až stovky modelů, na francouzského vlasového stylistu Le Mindua, kadeřníka i nevšedního návrháře, který tvoří šaty z vlasů, určitě nezapomenou.

Mladý Francouz už dříve zbořil některá tabu, když jeho minulé kolekce předváděly polonahé modelky. I tentokrát odhalovaly oblečky dívek korzujících po mole více než dost (pokud je tedy dívky na sobě vůbec měly). Šokující byla ale tato přehlídka hlavně pro svůj až hororový nádech.

Krev byla všudypřítomná

Krev byla všudypřítomná

FOTO: fotobanka Profimedia

Modelky, které v neděli předváděly Minduovy nejnovější výtvory pro podzim/zimu 2011, většinou vypadaly, jako by se chystaly na satanistickou party či podivný rituální obřad. Odkazovaly k tomu všudypřítomné obrácené kříže, krev i akustická složka v podobě kvičení prasat.

FOTO: fotobanka Profimedia

Nepřehlédnutelný byl model krvavých vlasů s cedulkou Violence (násilí), jež předváděla dívka, která skutečně jakoby tak tak utekla z pod rukou masového vraha. Zdánlivým opakem pak byla bělostná vlasová kreace s obrovským ptákem a krajkovými šaty. Konec vlečky jakoby však někdo smáčel v krvi.

FOTO: fotobanka Profimedia

Charlie Le Mindu tvoří modely z vlasů.

Charlie Le Mindu tvoří modely z vlasů.

FOTO: fotobanka Profimedia

K nejvýraznějším modelům pak patřil ten složený z plynové masky, z níž místo nosu trčel blonďatý cop a svatební sukně, nebo punkerský blonďatý "kohout" s červenými ostny v kombinaci s průhledným prádlem ozdobeným obráceným křížem v místě klína.

FOTO: fotobanka Profimedia

FOTO: fotobanka Profimedia