Nakupovat prádlo pro ženy je mnohem složitější než je tomu naopak, ale o to si tohoto dárku ženy více cení. Asi nejtěžší je vybrat správný tvar, velikost i materiál podprsenky. Rozhodně nestačí zaměřit se pouze na velikost - tvar podprsenky totiž představuje to největší úskalí správného výběru.

Passionata

Čím kvalitnější materiál, tím se žena v prádle bude cítit pohodlněji.

FOTO: Passionata

Lormar

Body zakryje i nežádoucí špíčky.

FOTO: Lormar

Bezešvé prádlo

Bezešvé prádlo ženy ocení především díky pohodlnosti.

FOTO: Astratex.cz

Při výběru podprsenky je tedy třeba dobře okoukat, jakou velikost i tvar žena nejraději nosí a podle toho vybírat, případně si i vzít nějakou starší podprsenku s sebou do obchodu a poradit se s prodavačkou. V tomto směru je totiž lepší vsadit na jistotu.

Livia Corsetti

Někdy se nevyplácí zůstávat při zemi a naopak překvapit ženu něčím hodně odvážným.

FOTO: Livia Corsetti

Passionata

Krajkové prádlo dodá na přitažlivosti každé ženy.

FOTO: Passionata

Lormar

Push-up ocení především ženy s menším poprsím, ale i ty, jež rády nosí odvážné výstřihy.

FOTO: Lormar

U kalhotek výběr bývá jednodušší. "Štíhlým, vysokým, spíše chlapeckým postavám sluší hlavně kalhotky s nohavičkami, u žen s kulatějšími křivkami si šplhnete klasickým tvarem kalhotek, nebo takzvanými bikiny střihem, který má více vykrojené nohavičky a opticky prodlužuje nohy. Pro plnější tvary jsou pak vhodné kalhotky s vyšším pasem – v dobře zvoleném materiálu a střihu budou jednak slušet a také stahovat problematičtější partie," radí odborníci z Astratex.cz

Červený satén v kombinaci s černou rozvášní každého muže

Červený satén v kombinaci s černou rozvášní každého muže

FOTO: New Yorker

Astratex

Popusťte fantazii i při výběru barvy ...

FOTO: Astratex.cz

Starorůžová v kombinaci s černou krajkou

Starorůžová v kombinaci s černou krajkou působí velmi sexy, ale i něžně.

FOTO: New Yorker

Košilka i pyžámko také potěší 

Pokud si muž netroufne vybírat přímo prádlo, pak by měl raději vsadit na noční košilku, sexy pyžámko či erotické prádélko, které bývá svými střihy univerzálnější.

"Vhodné je zaměřit se na kousky, u kterých jsou velikosti označeny S, M, L. Tyto velikosti se dají lépe trefit a není potřeba řešit rozdíly mezi 36, 38, 40 nebo 42 a ještě v různých označeních každé země. Obecně se dá říct, že velikost S odpovídá velikosti 36 až 38 v českém číslování, velikost L je pak většinou něco okolo velikosti 44. Je ale vždycky lepší podívat se na konkrétní převodní tabulky jednotlivých výrobců. Mohou se bohužel velmi lišit," radí odborníci.

Livia Corsetti

FOTO: Livia Corsetti

Lormar

FOTO: Lormar

69SLAM

FOTO: 69slam.cz

Velkou radost určitě udělají také sady, ty se dají buď rovnou koupit, nebo zkombinovat – podprsenka a kalhotky, nebo košilka a k tomu župan, nebo nějaké sexy prádlo a k tomu župánek. V takovýchto případech se nejvíc vybírá krajkové prádlo a různé saténové varianty košilek a župánků.

Dobrým tipem k nákupu může být i sportovnější prádlo nebo i bezešvé prádlo, které je také označováno jednodušeji S, M, L. Bezešvé prádlo má hlavně tu výhodu, že se skvěle nosí, nikde netlačí a je prostě téměř jako druhá kůže. Bezešvé prádlo se dobře přizpůsobuje postavě a dá se tak daleko lépe trefit velikost.

Lormar

FOTO: Lormar

Astratex

FOTO: Astratex.cz


Jaké spodní prádlo je to nejlepší pro muže?

Muži ze všeho nejraději chtějí boxerky. Samozřejmě sportovci ocení nejrůznější termoprádlo, ale co se týká běžného nošení, boxerky jednoznačně vedou.

Astratex

Muži milují boxerky a zejména teď v zimě ocení i trička ze stejného materiálu, jež se hodí i pod košili.

FOTO: Astratex.cz

69slam

Barevné vzory ocení zejména muži se smyslem pro humor ...

FOTO: 69slam.cz

Calvin Klein

Každému muži vyhovuje jiný střih prádla.

Foto: Calvin Klein

"Menším mužům sluší spíše slipy, které kvůli vykrojení dobře prodlužují nohy, pánové s kratší horní polovinou těla trupem pak ocení bokovky, které je opticky prodlouží. A ti vysocí mají celkem výhodu, hodí se na ně boxerky i trenýrky. Samozřejmě je ale přece jen důležitější spolehnout se na to, co partner rád nosí a podle toho vybírat. Pokud je zapřisáhlý fanda do boxerek, tak i když je třeba menší, tak do slipů ho asi nikdo nedostane a naopak," radí odborníci.

Každý muž upřednostňuje jiný styl spodního prádla.

Bílá v různých variacích ...

FOTO: Archiv firem

Funkční prádlo

Funkční prádlo ocení především sportovci.

FOTO: Astratex.cz

Vtipné motivy

Vtipné motivy ...

FOTO: Astratex.cz

Nebojte se nakupovat spodní prádlo přes internet, některé lze objednat ještě 22. prosince, aby k vám do Štědrého dne dorazilo.