„Vždycky jsem jim dávala přednost. Vím, že mladí muži jsou hravější a bezesporu pevnější, nemají také žádné předsudky. Na druhé straně jsou ale sobečtí, sebestřední a většinou narcističtí, proto u mě nikdy neměli šanci. Já potřebuji muže, který je citlivý, laskavý, kterého si vážím a mohu se na něj zcela spolehnout,“ svěřuje se čtyřicetiletá Catherine.

A takový Michael Douglas je. K tomu, aby si ji získal, stačila jediná, často citovaná věta: „Rád bych byl otcem vašich dětí.“ „Okamžitě to na mě udělalo dojem. Michael ví přesně, co chce a o čem život je. Dovede být velice tvrdý, ale také neskutečně něžný,“ prozrazuje.

Smyslná „Španělka z Walesu“, jak se jí často přezdívá, je podle odborníků na krásu jednou z nejvíce sexy žen v Hollywoodu: „Její atraktivní vzhled s havraními vlasy, sexy akcent, nádherná postava a inteligence vytvořily neobyčejnou ukázku podivuhodného pokušení.“

Na opakovanou roli v Zorrovi s Antoniem Banderasem vzpomíná ráda. Naučila se při ní šermovat, zdokonalila si i jízdu na koni.

Na opakovanou roli v Zorrovi s Antoniem Banderasem vzpomíná ráda. Naučila se při ní šermovat, zdokonalila si i jízdu na koni.

FOTO: fotobanka Profimedia

Odkud se její krása i talent vzaly, sama neví. „Narodila jsem se v malé rybářské vesnici kousek od města Swansea. Maminka Patricie, povoláním švadlena, je Irka a otec David, majitel cukrárny, Velšan. S naším rodokmenem jsme se nedostali dál než k mému prapradědečkovi, a o španělských předcích nikdo nic netuší. Vlastně vůbec nevím, proč tak vypadám. Jediné, co vím jistě, je, že po jedné babičce jsem Catherine a po druhé Zeta,“ vysvětluje.

Už v Británii měla všestranně nadaná herečka řadu zajímavých nápadníků mezi herci i režiséry, po úspěchu v Zorrovi v roce 1998 jí už leželo u nohou celé město stříbrného plátna. Říká se, že získala srdce všech, se kterými kdy spolupracovala, ať už to byl Antonio Banderas, Anthony Hopkins, Sean Connery, či Liam Neeson. Pak ji Danny DeVito představil svému kamarádovi Michaelu Douglasovi.

V romantické komedii Sexy 40 se zakouká do sympatického, o devět let mladšího Justina Barthy.

V romantické komedii Sexy 40 se zakouká do sympatického, o devět let mladšího Justina Bartha.

FOTO: fotobanka Profimedia

„Od prvního momentu jsem věděla, že je to ten pravý. Byli jsme ale oba natolik zaneprázdněni, že jsme o sobě jen věděli, políbili jsme se poprvé po devíti měsících,“ vzpomíná s tím, že si byli jistě souzeni už proto, že mají ve stejný den - 25. září -narozeniny. Na Silvestra roku 1999 ji Douglas požádal o ruku. „Pětadvacetiletý věkový rozdíl byl pro mě tím nejmenším problémem. Mám-li být upřímná, velice atraktivní byl pro mě i o čtyřicet let starší Sean Connery,“ dodává.

Pokud jde o kariéru, Catherine bude do smrti vděčná za roli Eleny v dobrodružném snímku o Zorrovi (1998), ve kterém okouzlila i svým šermířským uměním. „Šermování je nebezpečné. Meče jsou velice ostré, jejich špička může lehce proniknout do těla. Ale pomohlo mi, že jsem podle všeho v minulém životě byla nejspíš tanečnicí, a šerm je ve své podstatě také tanec. Při natáčení Zorra jsem se zdokonalila i v jízdě na koni a naučila se španělský přízvuk,“ říká.

Michael je schopen se se mnou nezištně podělit o všechno - od slávy až po starost o děti.

Svou neuvěřitelnou vůli a fyzičku dokázala i ve filmech, které natočila mezi porody. Při prvním těhotenství hrála, poprvé se svým slavným manželem, v thrilleru Traffic - nadvláda gangů (2000), před druhým pak natočila své oscarové muzikálové Chicago.

„Synovi bylo teprve čtrnáct měsíců, když jsem začala zkoušet. Po prvním dnu jsem pro bolest nemohla ani sejít ze schodů. Řekla jsem si, že to buď vydržím, nebo musím ještě dnes odejít.“ Po náročném Chicagu čekala Catherine ještě komedie s Georgem Clooneym Neuvěřitelná krutost.

Na Seana Conneryho, který s ní hrál v krimi thrilleru Past (1999), pěje ódy ještě dnes.

Na Seana Conneryho, který s ní hrál v krimi thrilleru Past (1999), pěje ódy ještě dnes.

FOTO: fotobanka Profimedia

„Ke konci filmování se mi zdálo, že jsem těhotná, ale rozhodla jsem se nejít k doktorovi dřív, než snímek dotočím. Když mi pak lékař moji domněnku potvrdil, řekla jsem to doma Michaelovi. Byl na vrcholu blaha. I já jsem byla moc šťastná. Nechtěla jsem, aby byl Dylan jedináček. Sama mám dva bratry a vyrůstat s nimi bylo moc fajn,“ říká šťastná matka dnes už desetiletého syna a sedmileté Carys a dodává:

Spokojená rodinka. Dvě ratolesti šťastným rodičům k radosti stačí.

Spokojená rodinka. Dvě ratolesti šťastným rodičům k radosti stačí.

FOTO: fotobanka Profimedia

„Nikdy jsem si nemyslela, že můj život bude někdy tak vyvážený, jako je právě teď. Michael mi ho obrátil naruby, ale v tom nejlepším smyslu slova. Je schopen se se mnou nezištně podělit o všechno - od slávy až po starost o děti. Nepřestala jsem mít ambice, kariéra pro mě vždycky moc znamenala, ale daleko důležitější je rodina. Všechno ostatní je jen něco příjemného navíc.“