V Miláně na týdnu módy přehlídky hýřily desítkami barev od červené a oranžové v kolekci Giorgia Armaniho k růžové u značky Bottega Veneta. Záplava kožešin v nabídce četných oděvních firem nahrává pocitu luxusu, zatímco značka Prada si například dala záležet na elegantním vzhledu. Nechyběla klasika s vypasovanými korzety a dmoucím se poprsím modelek nebo asymetricky střižené oděvy, na které se zaměřila zejména značka Versace.

Návrháři smíchali při tvorbě dámského oblečení kůži, kožešiny a vlnu a místy se inspirovali pánským šatníkem. Armani, který je známý svou vytříbenou elegancí, představil saka se širokými rameny přes krátké košile ve stylu, který připomínal 80. léta. Kolekci doplňovaly velké kabely v barvě oblečení.

Četné značky, které v minulých dnech představily své kolekce, využívají k novému designu kožešin. Objevují se v lemování nebo pro zdůraznění grafických linií.

Courtney Love pózuje během přehlídky návrháře Roberta Cavalliho během milánského týdne módy.

Zpěvačka a skandalistka Courtney Love pózuje v modelu návrháře Roberta Cavalliho během milánského týdne módy.

FOTO: Reuters

Značka Gucci nabídla kašmírové kabáty a saka kombinované s hedvábnými topy, kalhotami nabíranými v pase a kovovými pásky, koženými límci a manžetami. Oblečení doplňovala semišová obuv v délce nad kolena. V další kolekci se objevily krajky v kombinaci s pštrosí kůží pro večerní toalety.

Návrhy designéra Roberta Cavalliho na milánském Fashion Week byly inspirovány džunglí a zvířecími motivy.

Návrhy designéra Roberta Cavalliho na milánském Fashion Week byly inspirovány džunglí a zvířecími motivy.

FOTO: Reuters

Po milánském přehlídkovém molu dupaly botky z dílny Roberta Cavalliho (1, 2) či Mily Schon (3).

Po milánském přehlídkovém molu dupaly botky z dílny Roberta Cavalliho (1, 2) či Mily Schon (3).

FOTO: Reuters

Značnou roli hrají v oblečení italských návrhářů doplňky. Komentátoři si všímají zejména pohodlných tvarů kabelek. Zároveň upozorňují, že navzdory zajímavým novinkám nejde o žádnou revoluci v odívání, ale spíše o evoluci.

Pařížský Fashion Week zatím teatrální

Belgičan italského původu Anthony Vaccarello představil v úvodním večeru v úterý 2. března osm svých modelů na figurínách v galerii paláce Palais-Royal. Převažovala černá, modely se nesly v duchu spodního prádla, ale bez krajek.

Návrhy francouzských designérů Francoise Alaryho a Ophelie Klere pro podzim/zimu 2010/11 prezentované na Fashion Week v Paříži

Návrhy francouzských designérů Francoise Alaryho a Ophelie Klere pro podzim/zimu 2010/11 prezentované na Fashion Week v Paříži

FOTO: Reuters

Černá barva byla dominantní i u Nicolase Andrease Taralise, při jehož klasickém defilé modelek bylo vidět šaty inspirované japonským kimonem a objemné pláště. Jedna z modelek zase oblékla závoj a černou minisukni.

Výstřední pařížský dandy Quentin Veron představil svou kolekci z kožešin formou divadelní show pod mostem Alexandra III. První modelky byly výrazně nalíčené a tancovaly ve vestách z lišky v černém a zlatém odstínu. Následovala ukázka vzdušnějších vest z černé či fialové kožešiny z kozy.

Také v irském Belfastu se bude konat od 9. do 14. března Fashion Week. Modelka na snímku pózuje jako upoutávka na přehlídky.

Také v irském Belfastu se bude konat od 9. do 14. března Fashion Week. Modelka na snímku pózuje jako upoutávka na přehlídky.

FOTO: Reuters

Návrhy pro zimu 2010/11 designérky Fatimy Lopes na pařížském Fashion Week

Návrhy pro zimu 2010/11 designérky Fatimy Lopes na pařížském Fashion Week

FOTO: Reuters

V týdnu módy bude představena také poslední kolekce Alexandera McQueena, který v únoru spáchal sebevraždu. Prezentace se ponese v komornější duchu, bude totiž jen na osobní pozvání v soukromém salonku. McQueenův módní ateliér upřesnil, že se na diskrétněji pojaté přehlídce dohodl se svým většinovým vlastníkem, skupinou Gucci.