Prostřihy mají dodat na neodolatelnosti. Důmyslné "díry" odhalují nejen spodní kontrastní látku, ale také holé tělo, což nikdy nezůstane bez povšimnutí.

Gucci

Na prostřihy upozornil mezi prvními i módní dům Gucci.

FOTO: Gucci

Šatům a tunikám vévodí pestré umělecké potisky. Nejčastěji jsou to abstraktní kresby či přísně geometrické vzory v sytých barvách. Květinové motivy - ať už velkoplošné či drobné - působí naopak žensky a romanticky. Dalším nepostradatelným prvkem je ovinování. Nápaditě plisované, skládané či rafinovaně vrstvené záhyby na šatech, sukních či horních dílech navozují dojem jako u soch.

Alexander Wang

Minišaty by neměly chybět v šatníku žádné ženy. Stejně jako ultrakrátké šortky.

FOTO: Alexander Wang

Vynikne i spodní prádlo

Na povrch se také dostane spodní prádlo. Horní díly z krajky a šifonu totiž dají
vyniknout podprsenkám či korzetům.

Christhoper Kane

Umělecké potisky budou také velmi "in". A naprostým hitem pak budou šifonové topy, které zviditelní i spodní prádlo.

FOTO: Christhoper Kane

Právě korzety ve stylu Madonny, které nabízí třeba Dolce a Gabbana, jsou výraznou připomínkou 90. let. Dalším reliktem z této doby, který zřejmě čeká znovuzrození, jsou cyklistické kalhoty. Módní znalci tomuto kusu oděvu předpovídají strmou módní kariéru, jako tomu bylo u legín.

Gucci

Sněhově bílá patří k létu a ne jinak tomu bude i v této sezóně. Boty na platformě budou samozřejmostí.

FOTO: Gucci

V polovině 90. let ulicemi také naposledy klapaly dřeváky. Nyní s nimi opět počítá třeba Chanel nebo Louis Vuitton, tentokrát jsou ale s platformou a dekorem.

Alexander Wang

Prostřihy se nevyhýbají ani kůži a pleteninám. Velmi módní je i kombinace krátké mini a dlouhých podkolenek.

FOTO: Alexander Wang

Vedle zářivých a pestrých uměleckých a květinových tisků boduje znovu klasická kombinace černé a bílé. Móda ale neodmítá ani jemné barvy. Něžná růžová, třpytivá šedá, pískové tóny či průsvitná tělová kralují stejně jako výrazná modrá či šeříková, růžová a mátová.