Největší vliv na nás má datum narození a na druhém místě je to naše jméno a příjmení. Křestní jméno podporuje číslo dne narození a posiluje osobní nasazení do všech aktivit. Číslo osobnosti dostaneme tak, že sečteme všechna písmena jména a příjmení a sečteme je na jednomístnou cifru.

Rady pro volbu

V tabulce zjistíme, že každé písmenko zastupuje určité číslo:

123456789
ABCDEFGHI
JKLMNOPQR
STUVWXYZ 

Vyváženost numerologické mřížky podporuje rovnováhu a mnohostrannost v životě. Je lepší nevybírat jméno, jehož iniciála nebo jednociferný součet je shodný s čísly v datu narození, ale raději se snažme vybrat takové, které chybějící čísla v numerologické mřížce doplní.

Pravidlo pestrosti platí i pro výběr jména k příjmení. Vhodné je, aby se v celém jméně objevilo co nejvíc hlásek. Jméno, jako je např. Petr Petr, není fádní jen z hlediska zvukového a grafického, ale především z pohledu vlivu na život jedince. Lepší je volit jméno s jinými písmeny, než jsou příjmení.

Mnohé rodiny vybírají jména po předcích. Se jménem však může zrozenec převzít částečně i charakter, potažmo osud.

K problematickým číslům patří zejména šestnáctka a čtyřicítka.

Podzimní rovnodennost z hlediska výběru

Například den 22.9.2009 připadá na podzimní rovnodennost. Ta ohlašuje začátek astronomického podzimu, kdy den a noc trvají téměř stejně dlouho.

Děti narozené v tento den budou mít číslo osudu 6 (2 + 2 + 9 + 2 + 9 = 24 = 6). Nedoporučovala bych jména s iniciálou pod číslem dvě (B, K, T) nebo se součtem jména s tímto číslem např. Kamila (20). Zvýšilo by to už tak velkou citlivost zrozence danou čtyřmi dvojkami v numerologické mřížce.

V tomto datu narození (bez ohledu na hodinu zrození ) zcela chybějí čísla 1, 3, 5, 7 a 8, která bych se snažila výběrem jména podpořit. V některých příjmeních však mohou být chybějící čísla zastoupena. Slunce 22. 9. 2009 vstupuje ze znamení Panny do znamení Vah, ale až po 23. hodině. Znamení Panny odpovídá planeta Merkur (číslo 3), Vahám pak Venuše (číslo 6).

Jako iniciálu jména bych volila písmeno s číslem 5 (E, N a W), které propojuje celou numerologickou mřížku, nebo pod číslem 1 (A, J, S), které vede k cílevědomosti a samostatnosti.

Vhodné jméno k tomuto datu narození je např. Adam - iniciála 1 a součet 10 = 1, i Eva - iniciála 5, součet taktéž 10 = 1. Ze samohlásek by se mohlo vynechat písmeno I, které je pod vlivem čísla 9, a to je v tomto datu už dvakrát zastoupeno.

Planeta našeho znamení

Berme v úvahu i číslo planety, která vládne našemu znamení. Například znamení Lva vládne Slunce - má číslo jedna. Má-li v datu dítě - Lev i další jedničku, nedávejme mu jméno, které má iniciálu nebo součet jedna. Podpořili bychom v něm vlastnosti jako samolibost a sobeckost.

ČísloNázevCharakteristikaVládce znameníPosiluje znamení
1SlunceEnergie, vůle, individualita, nadšení, egoLvaBerana
2MěsícIntuice, obětavost, citlivost, ovlivnitelnost RakaBýka
3MerkurMyšlení, komunikace, studium, logika BlížencůPanny
4MarsAktivita, síla, agresivita BeranaŠtíra
5Jupiterrůst, štěstí, hluboké poznání, vyšší princip StřelceRyb
6Venušeláska, harmonie, vztahy, umění, krása BýkaVah
7Saturnpřísnost, učí disciplíně a zodpovědnosti KozorohaVodnáře
8Neptunfantazie, idealismus, inspirace, iluze, únik RybLva
9Uranoriginalita, intelektuální tvořivost, změny VodnářeŠtíra
0Plutohloubka, vnitřní přeměna, regenerace Štíra Vodnáře

Tajemství čísel u herců z Titanicu

 Leonardo DiCaprio

Jeho číslem osudu je sedmička (1 + 1 + 1 + 1 + 1 + 9 + 7 + 4 = 25 = 7). Převaha jedniček mu dává samostatnost a vůli prosadit se, ale v tak velkém množství i přehnané soustředění na sebe sama. Jeho jméno bez další převahy jedniček je dobře vybrané.

V datu narození chybí čísla 3, 4, 6 a 8. Celkový součet jména a příjmení, tedy číslo osobnosti, je šestka (jméno - 39 a příjmení 48 = 87 = 15= 6). Šestka předznamenává lásku k umění a kráse a souvisí se vztahy, partnerstvím a sexualitou. Toto číslo tedy u herce podporuje vztah k umění i slabost pro krásu něžného pohlaví. Je známo, že si jako partnerky vybírá modelky.

Iniciála křestního jména i jeho součet dává číslo 3 (3 a 9 = 12 = 3) a úplně stejné je to i s jeho příjmením (4 a 8 = 12 = 3). Protože trojky podporují bystrost a kreativitu, pro herce potřebné vlastnosti, rodiče DiCapriovi jméno vybrali „na jedničku“. Kromě chybějícího čísla 8 mu jméno doplňuje všechna čísla, která v datu narození nejsou. (Čtyřku zastupuje písmeno D před příjmením).

 Kate Elisabeth Winsletová

Jejím číslem osudu je jednička (součet čísel jejího data narození je 28 = 10 = 1). Přesto, že druhé křestní jméno příliš nepoužívá, do numerologického rozboru patří. Součet křestního jména, jímž se herečka nechává oslovovat, tvoří jedničku - K (2) + A (1) + T (2) + E (5) = 10 = 1. Jednička je důležitá pro prosazení se a umělkyně má jedničku i jako číslo osudu.

Křestní jméno má podporovat a taky zde podporuje den zrození - č. 5. To je stejně jako jednička tzv. vůdcovské. Silné a důležité pro to, aby člověk prorazil. Iniciála jména (K) je pod dvojkou, která předznamenává citlivost, intuici a schopnost spolupracovat.

Součet druhého křestního jména (Elizabeth) je 7. Žádné z čísel v křestních jménech herečce chybějící čísla z data narození nedoplňuje. To zajišťuje až příjmení: W (5) + I (9) + N (5) + S (1) + L (3) + E (5) + T (2) = 30 = 3.

Číslo osobnosti Kate Winsletové je dvojka (11 = 2). V datu i ve jméně chybí zcela číslice 4 a 6, ale vidíme, že herečka je úspěšná i bez nich. Možná bychom tato čísla našli v hodině jejího narození nebo jako číslo domu, kde by ji také podporovala.

Autorka pracuje jako terapeutka a numeroložka