"Je to prolínání skla a oděvu. Já se sklu věnuji již mnoho let. Premiéru měla tato kolekce na Designbloku, kde byla nominována na (cenu) Czech Grand Design," řekla autorka.   

Vedle Rochové se na přehlídce představili i její studenti z pražské Vysoké školy umělecko-průmyslové, kteří se ve svých modelech pokusili spojit minulost s budoucností. Netradiční šaty si stejně jako spojení oděvů a skleněných šperků od Rochové několikrát vysloužily uznalý potlesk publika.    

Na módní přehlídce Czech BeneFashion byly k vidění módní návrhy a skleněné šperky české návrhářky Liběny Rochové.

Na módní přehlídce Czech BeneFashion byly k vidění módní návrhy a skleněné šperky české návrhářky Liběny Rochové.

FOTO: ČTK

Přehlídka, která se letos uskutečnila podruhé, se vedle módy zaměřila i na pomoc potřebným. Doprovázela ji trojice aukcí, jejichž výtěžek podpoří Nadaci Taťány Kuchařové - Krása pomoci, která přehlídku spolupořádala. Nadace tak získá například 3 VID000 dolarů (téměř 60 000 korun), které vynesla dražba šatů, v nichž Kuchařová v roce 2006 převzala titul Miss World.    

Mezi hosty přehlídky, kterou moderoval herec Marek Vašut, byl třeba jeho herecký kolega a architekt David Vávra, herečka Zuzana Stivínová nebo hokejista Patrik Eliáš. Nechyběl ani zpěvák Karel Gott, který do New Yorku dorazil na svůj nedělní koncert. Čas na módu si našel i presto, že měl za sebou šestnáctihodinovou cestu autem z Chicaga, kde v pátek zahájil své krátké americké turné.