Minisukně dávno nejsou módním výstřelkem náctiletých. Samozřejmostí jsou u dvacetiletých a třicátnic. Není ovšem výjimkou spatřit velmi krátkou sukni na pěkně tvarovaném zadečku a vysportovaných nožkách atraktivní čtyřicátnice.

V šedesátých letech, kdy přišly mini do módy, byla věková hranice pro obléknutí kraťounké sukénky 33 let. Nyní, o čtyřicet let později, jsou minisukně ozdobou čtyřicátnic. A pokud nositelce sukénka opravdu padne a je na co se koukat, nikdo se nad věkem nepozastavuje. Ženy jsou si toho vědomy a tak minisukně stále nakupují. Čím jsou ale starší, tím volí sukně kratší.

Nejkratší mini nosí třicátnice

Podle průzkumu britského řetězce obchodních domů Debenham's se zákaznice, jimž bylo 23 let, zaměřily na nákup sukně krátké 27,25 centimetrů. Ženy ve věkové kategorii 23 až 27 let se soustředily na nákup minisukní v průměrné délce 35 centimetrů.

Zato ženy od sedmadvaceti let výše začaly délku zkracovat pod 35 cm. Zákaznice ve věku 42 let si průměrně nakupovaly sukně odhalující kolena a spodní část stehen. Z průzkumu vyplývá, že nejodvážnější jsou třicátnice, uvedl britský deník The Daily Telegraph.

Věková hranice, kdy jsou minisukně stále přitažlivé, se posouvá. A není to vůbec na škodu. Dnešní čtyřicátnice se starají o svůj mladistvý, svěží vzhled kolikrát intenzivněji než o generaci mladší ročníky. 

"Jestliže trend minisukní přetrvává i do dnešních dob, je jen dobře, že také ženy středního věku se nebojí ukázat své přednosti, jako jsou pěkně tvarovaná stehna či kolínka," uvedl Ed Watson, mluvčí obchodu Debenham's. "Vítáme všechny odvážné ženy na přelomu čtyřicítky a padesátky, které se nebojí minisukní."