Spletený cop kolem hlavy se stal pro Tymošenkovou typickým. Podle některých vypadá dokonce jako zlatá koruna, která ji tolik odlišuje od mužských kolegů. Vlastní kategorii si získal i na jejích oficiálních stránkách. Tymošenková dokonce požádala veřejnost, aby se nesoustředila na její vzhled, jelikož jako každá žena někdy svůj účes změní.

Přesto není účes ukrajinské premiérky jen prostým rozmarem módy. Pletený cop je tradičním ukrajinským účesem, kterým Tymošenková podtrhuje národnostní povědomí a zahrál na kulturní i politickou notu voličů. I přesto, nebo právě proto, jsou okamžiky, kdy ukrajinská politička šokuje rozpuštěnými vlasy nejen svémi kolegy ale i veřejnost. Možná i proto se o ní mluví jako jedné z nejhezčích žen, které vůbec vstoupily do politiky.

Podle kolegů vypadá premiérka s rozpuštěnými vlasy mladší. FOTO: tymoshenko.com

Tymošenková běhěm let měnila i barvu vlasů, a to od tmavé k blonďaté, u které vypadá, že zůstane. A o svém copu říká: „Nic není umělé - cop ani nehty, navíc téměř nikdy nepoužívám ani kosmetiku.“

Změna účesu vyvolala v části ukrajinské veřejnosti znovu dotazy na kdysi probírané téma, totiž zda má nebo měla ukrajinská premiérka svůj "premiérský cop" pojištěný na miliónovou částku proti "zásahům třetích osob" a jiné újmě. A jak by to bylo s případnou pojistkou, když nyní cop sama "shodila".

Jak lze soudit, sama Tymošenková se svým účesem nenadělá tolik, aby si ho pojišťovala. Nynějším drdůlkem se vzhledově přibližuje jiným velkým dámám evropské politiky, jako je evropská komisařka pro zahraniční vztahy Benita Ferrerová-Waldnerová nebo manželka bývalého rakouského prezidenta Margot Klestilová Löfflerová.

Čtěte také
Michelle Obamová novým účesem omládla