Začnete-li svůj botník vybavovat od těch nejzásadnějších hitů, první věc, která by v něm neměla chybět, bude dozajista platforma. Masivní podpatek může mít mnohé podoby a naleznete jej prakticky u všech typů bot.

Především u sandálů, ty mají podpatek obvykle potažený textilií stejné barvy jako je nárt boty, ale i vyšívaný, či zdobený aplikacemi z různých materiálů. Nic nezkazíte ani tradičním korkem nebo lehce odpudivě vypadajícím pryžem.

Retro je stále populární a to jak v barvách tak i ve tvaru bot. Barvou letošního léta je mimózově žlutá.

Retro je stále populární a to jak v barvách tak i ve tvaru bot. Barvou letošního léta je mimózově žlutá.

FOTO: Baťa

V kurzu jsou přírodní materiály.

V kurzu jsou přírodní materiály.

FOTO: Archiv firmy shoemanic.com

Platforma podtrhne rovněž styl vašich lodiček a polobotek na tkaničku. Kontrast sportovních bot na vysokém podpatku je letos oblíbený a velmi sexy. Především, obléknete-li si sportovní sukni tenisového střihu nebo kraťasy.

Jehly tentokrát ne

Volíte-li raději decentnější styl oblékání a ráda obouváte boty na klasickém vysokém podpatku, vězte, že letošní sezónu můžete svým nožkám lehce ulevit. Odzvonilo totiž jehlám. Nosí se sice hodně vysoké, ale silnější podpatky. Sázkou na jistotu je, pokud imitují dřevo typickými béžovo - hnědými proužky.

Originální model se dá podle potřeby ještě ozvláštnit barevnými sponkami.

Originální model se dá podle potřeby ještě ozvláštnit barevnými sponkami.

FOTO: Baťa


V botníku pravé dámy nesmí chybět lodičky na pořádném podpatku. Letošní sezóna je ve znamení odvážného experimentování a divokých vzorů a i tvarů.

V botníku pravé dámy nesmí chybět lodičky na pořádném podpatku, který je letos naštěstí širší. Sezóna je ve znamení odvážného experimentování a divokých vzorů a i tvarů.

FOTO: Salamander

Nad barvou nemusíte váhat vůbec, povoleno je prakticky vše. Nosí se především výrazné syté barvy, z nichž dominuje fialová. V módě je jemná kůže i lesklý materiál. Opět se vrací dokonce i zvířecí motivy, především hadí kůže. Absolutní letošní klasikou je ale lesklá bota s kombinací dvou až čtyř klidně nesourodých barev na vysokém silném podpatku, který imituje přírodní materiál.

Pokud se vás módní výstřelky nedotýkají, neházejte flintu do žita a loňské baleríny do popelnice. Oblíbené botky bez podpatku zůstávají stále v kurzu, především jejich pestré variace.

Platforma imitující dřevo je absolutním módním hitem.

Platforma imitující dřevo je absolutním módním hitem.

FOTO: Archiv firmy shoemanic.com

Balerínky jsou v oblibě už několik posledních let pro svou pohodlnost a univerzálnost - hodí se téměř k jakémukoliv typu oblečení. Stříbrnošedá barva je dobře kombinovatelná, ale zároveň zajímavá.

Balerínky jsou v oblibě už několik posledních let pro svou pohodlnost a univerzálnost - hodí se téměř k jakémukoliv typu oblečení. Stříbrnošedá barva je dobře kombinovatelná, ale zároveň zajímavá.

FOTO: Salamander