Salon Petry Měchurové bude ale ještě 3. května bojovat o ocenění na soutěži Alternative Hair Show ve Vídni s extravagantním modelem Love and Happiness, jehož provedení naživo předvedla v pražském hotelu Paříž.   

Petra Měchurová vytváří soutěžní model love and happyness

.: Petra Měchurová vytvořila ve tmě fosforeskující soutěžní model Love and Happiness pro Alternative Hair Show.

FOTO: Karolina Zarzycká, Novinky

Měchurová vysvětlila, že mezi použitými materiály na tvorbu barevného účesu používá paruky, chemlon a kenykalon, jež prostříhá a nalepí na kovovou konstrukci, kterou má zhotovenou od kováře.

Petra Měchurová s modelkou

.: Na soutěži Alternative Hair Show bude mít Petra na předvedení účesu tři minuty. Mezi její modely patří srdíčko, koule, brýle a kuličky ve vlasech. Pořadatelé vedle Lásky a štěstí vyhlásili témata Strach a další pocitové nálady.

FOTO: Karolina Zarzycká, Novinky

Modelka potvrdila, že vytvořený účes ji nijak netíží, horší to je prý s obuví, na které se musí v průběhu přehlídky a předvádění modelu návrhářky Lenky Čegiňové udržet.

Účes Láska a štěstí bude na přehlídce extravagance

Účes Love and Happiness je vytvořen technikou oddělování vlasových příčesků do různých tvarů, již Petra Měchurová vymyslela pro francouzskou kadeřnickou firmu a dala jí název French kontrast.

K vidění bude na charitativní přehlídce ve Vídni, jejíž výtěžek poputuje na konto organizace Leukemia Research pro zkoumání a boj s leukémií.

Petra Měchurová s vítěznou trofejí

.: Petra Měchurová v Praze předvedla vítěznou trofej Grand Trophy AIPP, již si převzala na slavnostním ceremoniálu Cosmoprof v italské Bologni. AIPP je novinářská porota složená ze 69 světových odborných časopisů, která oceňuje vlasové účasy.

FOTO: Karolina Zarzycká, Novinky

Alternative Hair show založil uznávaný kadeřník Tony Rizzo,  jenž se snaží sehnat prostředky pro výzkum leukémie. Událost vyčnívá nejen svým smyslem a myšlenkou pomoci, ale také svou vytříbenou a profesionální úrovní.

Na pódiu se vystřídají největší jména v kadeřnickém oboru a každým rokem zde bývá k vidění skutečná esence kreativity a inspirace pro kadeřníky celého světa. 

Petra Měchurová bude udávat nové styly a trendy

Přední francouzská kadeřnická firma v Paříži oslovila Petru Měchurovou, aby se stala členem prestižního mezinárodního týmu kadeřníků H . 

Jedná se o mezinárodní tým šesti vlasových stylistů z různých zemí, kteří na základě svých zkušeností a vynikající práce v oboru vytvářejí nové trendy vlasových účesů.

Petra Měchurová se tak stala prvním českým H expertem, jenž bude udávat nové trendy střihů a stylingu po celém světě.

Petra Měchurová se zároveň rozhodla podpořit nadační fond Slunečnice modelky Heleny Houdové  Sunflower Children´s Foundation. Jednou z forem pomoci je letošní letní akce, při níž nákupem řecké kosmetiky v salonu Petry Měchurové zároveň zákaznice přispívají na konto Slunečnice.

.: Salon Petry Měchurové spolupracuje s pořadateli kulturních a společenských akcí. Zde kadeřnice upravují dámy na ples Bohemian carnevale v pražském Clam-Gallasově paláci.

FOTO: Barbora Vaníčková, Novinky

Petra Měchurová má letošní rok opravdu nabitý, na podzim roku 2009 ji u vydavatelství Grada vyjde kniha účesů, jež bude určena nejen zákaznicím, ale i profesionálním kadeřníkům.