Ať už se vydáme za čerstvým vzduchem nebo zvolíme městskou turistiku, potřebujeme nejen maximálně pohodlné boty, ale také praktický, komfortní a pohledný oděv. Vzít si na sebe věci, které nosíme běžně, je jako zůstat jednou nohou ve všedním dni. Chce to změnu.

Kalhoty a bunda jsou nejdůležitější

Jakmile se jen trochu oteplí, přijdou na řadu nohavice v nejrůzněji zkrácených délkách. Nosí se dobře vypracované, nedeformující postavu. Kapsy jsou uzavřené zipem nebo patkou na knoflík či druk. Hitem se stávají pumpky s poněkud sníženým sedem, nikoli však až ke kolenům. Pas je pružný, často i zvýšený. Do popředí se hrnou opět kombinézy, což přináší velkou příležitost, jak vystavit na odiv dokonalou postavu. Přednost mají tkané materiály s příměsí pružného vlákna.

:.Lehoučké kargo kalhoty mohou mít zkrácenou délku, zajištěnou pásky na knoflík. Dobře se k nim hodí módní oranžová mikina nebo vesta, obojí s kapucí. Bonprix, kalhoty 599 Kč, mikina 499 Kč, vesta 399 Kč
FOTO: Archiv firmy Bonprix

:.Dvouřadový trenčkot se hodí zejména pro městskou turistiku i cestování, nezklame však ani při jiných příležitostech. Baťa, 2599 Kč - vlevo. Dámská džínová bunda s mírně zvýrazněným pasem se hodí téměř ke všemu,H & C, 1190 Kč.
FOTO: Archiv firem Baťa a H & C

:.Široké světle šedé a modré pruhy se výborně hodí k modrým džínám, s nimiž vyvolávají dojem nestárnoucího mariňáckého stylu. Denny Rose, 2300 Kč
FOTO: Archiv firmy Denny Rose

Šetřit na bundě se nevyplácí. Především by měla být z takového materiálu, který nepromokne, neprofoukne, rychle schne, a přesto se v ní člověk necítí jako ve staré prádelně. Pro městskou turistiku jsou vhodné bundy a kabátky džínové a jiné bavlněné, ale impregnované. Chybět by neměly ani vnitřní kapsy, které mají funkci jakéhosi osobního trezoru.

Promyšlená paráda

Příjemný pocit horní poloviny těla zajistí několik tenkých vrstev: tílko, triko a rozpínací mikina, která se dá podle potřeby uvázat kolem pasu nebo přehodit volně přes ramena. Dobrou službu dělají vesty bez rukávů, kromě jiného lichotící i silnější postavě.

:.Sportovní souprava z lehkého žerzeje nebrání žádnému pohybu a umožňuje i značnou fyzickou zátěž. Quelle, 1799 Kč
FOTO: Archiv firmy Quelle

:.„Záplatovaná“ bunda zdobená etnickými motivy Nepálu upoutá svým originálním vzhledem. Sanu Babu, 750 Kč
FOTO: Archiv firmy Sanu Babu

Hodně záleží na barevném sladění všeho, co si vezmeme na sebe. Žádané jsou jasné barvy kombinované s neutrálními. Platí to i pro obuv, sluneční brýle a další doplňky. Celkový dojem je svižný, tak trochu odvázaný. Přispívá k většímu uvolnění a načerpání energie pro dny plné povinností a starostí.

:.Důležité jsou vhodné doplňky: batoh Timberland 1199 Kč, ledvinka Timberland 879 Kč a sluneční brýle Relax, 499 Kč.
FOTO: Archiv firem Timberland a Relax

:.Vhodná obuv je samozřejmostí, nezapomeňte ani na pokrývku hlavy. Sportovní boty nahoře Baťa, 699 Kč. Polobotky dole Baťa, 1399 Kč. Kšilt H & D, 49 Kč.
FOTO: Archiv firem Baťa a H & D