"Nehty by podle posledních trendů neměly přerůstat přes prsty a měly by korespondovat s tvarem prstů. Žádné špice ve stylu 60. let ani lopatky, je to nejen nepraktické, ale nemusí to být ani moc zdravé," vysvětluje manikérka a lektorka manikúry Marcela Mořkovská.

Doplnila, že špatně provedená manikúra může mít velmi nepříjemné a dlouhodobé následky. Výjimkou není ani plíseň nehtů. Zákaznice po neodborném ošetření v jednom salonu málem dostala sepsi, uvedla Mořkovská s tím, že nejdůležitější při manikúře je hygiena. Nezbytná je hlavně dezinfekce nástrojů, připomněla.

Umělé nehty zhoršují kvalitu vlastních nehtů

Ani umělé nehty k dobrému stavu nehtů právě nepřispívají. Postupně jak se vlastní nehty pilují, slábnou. Při dlouhodobém používání umělých nehtů tak kvalita přírodních výrazně klesá. Manikéři už to pochopili a čím dál častěji přesvědčují zákazníky, aby umělé nehty nahradili vlastními.

Doplnit je mohou různé aplikace, které jsou stále velmi módní. Jsou to například potisky, spíš ale než třeba kytičky nebo kraslice jsou teď v kurzu geometrické tvary. Některé nehty mohou ozvláštnit například kamínky. Nic se ale nesmí přehánět, vše se teď zkrátka podřizuje přirozenému vzhledu, konstatovala Mořkovská.