"Černá barva je nejkrásnější ze všech, je elegantní a já se v ní cítím báječně," říká Markéta Hrubešová. Jako bývalá modelka také vůbec nehledí na módní trendy. "Nejsem otrokyní módy. Nejdůležitější pro mě je, aby se mi oblečení, které si pořizuji, líbilo a pochopitelně, aby mi i slušelo. Módní výstřelky mě nechávají v klidu," dodává.

Půvabná herečka si totiž myslí, že móda není vždy k ženám příznivě nakloněna. "Mnohdy nahrává takovým neženským, vyhublým typům. Dodržovat módní diktát je absolutní nesmysl. Já si velice dobře vybírám oblečení tak, aby nepotlačovalo ženskost," zdůrazňuje matka tříleté dcerky Christel.

Markéta Hrubešová v šatech Taťány Kovaříkové.:. Markéta Hrubešová v šatech Taťány Kovaříkovéfoto: Profimedia

Herečka se často ráno obléká podle toho, jakou má momentálně náladu. Dbá i na to, jak věci k sobě ladí: "Znáte to, třeba u džínsů se zdá, že jsou stejné, ale omyl. Když si k nim vezmete určité tričko, každé vypadá jinak. Takže se mi stane, že se někdy i třikrát převlékám, než to sedne."

Protože letošní jaro i léto mají být ve znamení jásavých neonových barev - žluté, oranžové a ostře zelené -, říká Markéta Hrubešová se smíchem: "V takovém případě bude jednoznačně beze mě. Tyhle barvičky nejsou moje parketa."