Když je ženám dvacet, patří mezi jejich největší starosti „jen“ celulitida. Teprve o nějakých deset let později začne jejich tělo ztrácet své krásné a pevné tvary a většina žen se snaží zhubnout alespoň o pár centimetrů zejména přes stehna, boky, pas a bříško.  

A proč se naše tělo začíná okolo třicítky měnit?

Důvodem jsou přirozené procesy, které v těle probíhají. Těhotenství, metabolické a hormonální změny hrají nejdůležitější roli. Na některých partiích těla se vlivem těchto změn mohou začít vytvářet i tukové polštářky. U některých žen to může být na bocích, u jiných v oblasti stehen.

Nicméně všechny tyto případy mají jedno společné: oproti mladším ženám, se ženy kolem třicítky nadbytečných centimetrů zbavují bohužel daleko obtížněji.

Kromě hormonů či těhotenství ovlivňují tvary našeho těla i změny v buněčném metabolismu, který se začíná zpomalovat dokonce ještě před dosažením třicítky. Postupem času totiž buňky produkují méně kolagenových vláken, které jsou zodpovědné právě za pevné a krásně tvarované tělo.

Jak s tím bojovat?

V první řadě je velmi důležitý pohyb, správná životospráva a dostatek tekutin. Nicméně pomoci mohou i kosmetické přípravky, ale z komplexního hlediska by se nemělo spoléhat pouze na ně.

:. Foto: 1. Nivea Silhouette! - zeštíhlující a remodelační gel-krém je určen především pro stehna, boky, pas a bříško. Díky obsahu 100% přírodního a vysoce účinného Bio-Slim komplexu, který v sobě spojuje účinky dvou aktivních látek – bíleho čaje a anýzového extraktu, zaručuje dvojí účinek: zeštíhlení a tvarování postavy. 2. Vichy Lipometric zeštíhlující stahující péče se dvojím zeštíhlujícím účinkem, kdy tlumí činnost tukových buněk a tvaruje povrch kůže. 3. Eucerin Intenzivní zpevňující mléko pro citlivou pokožku pH5 - redukuje projevy celulitidy, stimuluje tvorbu kolagenových vláken a znatelně tak zlepšuje pružnost a pevnost pokožky. Díky speciálnímu složení je vhodný i pro používání během těhotenství a v době kojení. 4. Loreal Paris Sculpt Up modelační gel pro zpevnění břicha a hýždí  - obsahuje Pro-TensylTM, komplex spojující polymery s vypínacím účinkem se silicemi hnědé vodní řasy. Okamžitě vytváří na těle neviditelnou síť pro zpevnění pokožky.