Daniel Craig tvrdí, že posun je v tom, že tvůrci snímků se snaží do těchto rolí obsazovat velké herečky, které pak Bonda s přehledem odkážou do patřičných mezí. Na rozdíl od chichotajících se dívek v bikinách jsou pro něho výzvou. Platí to jak o Olze Kurylenkové, tak o Evě Greenové.

„Obě jsou nádherné, ale hlavně skvělé herečky. V titulních ženských rolích Camille z Quantum of Solace a Vesper Lynd z Casina Royale jsou naprosto dokonalé,“ tvrdí Craig.

Craig se zúčastnil každého dívčího konkurzu

Daniel se výběru „svých“ děvčat v obou bondovkách účastnil. „Ne že bych byl zrovna odvázaný z toho, že mě představí deseti dívkám a s každou musím něco zahrát. Producenti na tom však trvají. Je to sice neobvyklé a pro mě i trochu trapné, ale na druhou stranu je pravda, že hned poznáte, se kterou to bude nejlépe fungovat.“

Za pravdu mu dávají i herečky. „Camille je děvče s tragickou minulostí. Když byla malá, zabili jí před očima celou rodinu. Vraha má stále před očima a jde jí jen o pomstu, je drsná a odtažitá.

Když se s Bondem poprvé setká, ani si ho nevšimne. Až časem pochopí, že jim jde o stejnou věc. Stanou se z nich nedobrovolní, ale stejně silní partneři. Camille určitě není klasickou Bond girl. Navíc je jednou z mála v dlouhé historii, která se s 007 nevyspí,“ zdůrazňuje Olga Kurylenková (29).

Eva Greenová zahrála Vesper

Podobně o své roli smýšlí Eva Greenová (28). „Ani Vesper není klasická Bondova sexbomba, která umí hlavně střílet jako o život. Je v ní daleko víc. Je jako sfinga, má spoustu vrstev. Bond se v ní nedokáže vyznat, proto ho tak přitahuje. Je to první žena, jíž citově otrlý Bond podlehne a kterou se nakonec cítí zrazen.

Právě ona mu dala důvod chovat se k těm dalším tak, jak se k nim choval,“ míní pařížská rodačka, která na stříbrném plátně debutovala v roce 2003 v dramatu Bernarda Bertolucciho Snílci a vedle Casina se objevila v dalších velkofilmech, jako bylo Království nebeské či Zlatý kompas.

Gemma Artertonová na autogramiádě.:.Gemma Artertonová patří k objevům nové Bondovky.foto: Profimedia

Za novou Bondovu dívku považují tvůrci i půvabnou Angličanku Gemmu Artertonovou (22), která v Quantum of Solace hraje agentku MI6 Fieldsovou. „V roli je naprosto dokonalá. Jako špiónka sice působí na první pohled velice naivně, je ale daleko chytřejší, než se zdá. Okamžitě se stane Bondovým spojencem, a aby ani tentokrát nepřišel zkrátka, zpříjemní mu jednu noc,“ dodává Craig.

Ukrajinská jednička Olga Kurylenková

Olze Kurylenkové se změnil život ve třinácti. V Moskvě, kam si vyjela s matkou Marinou, učitelkou umění, na výlet, si jí v metru všiml agent a nabídl jí práci modelky. Za tři roky v agentuře se Olga, která studovala jazyky, balet i hru na klavír, vypracovala natolik, že mohla do světa.

S radostí opustila Moskvu i rodnou Ukrajinu, kde žila ve čtyřpokojovém bytě s dalšími sedmi členy rodiny. V Paříži se za půl roku naučila francouzsky a podepsala smlouvu s agenturou Madison.

V osmnácti se už objevila na titulu prestižního časopisu Glamour. Záhy její tvář zdobila první stránky Elle, Madame Figaro a Vogue. Jako úspěšná modelka se objevila i v reklamách řady známých značek. V roce 1999 si vzala francouzského fotografa Cedrica Van Mola, za čtyři roky se s ním rozvedla. S francouzským pasem se pak představila v castingové agentuře a v roce 2005 zahájila hereckou kariéru rolí krásky Iris ve filmu L’Annulaire. Brzy následovaly další: francouzský thriller The Serpent a povídkový snímek Paříži, miluji tě.

.:S Olgou Kurylenkovou, nedobrovolnou partnerkou, dosáhl Bond vytoužené pomsty.Foto: Falcon

Po Quantum of Solace se jí zalíbilo v akčních filmech. „Při jejich natáčení se totiž nenudím. Musela jsem se naučit zacházet se zbraněmi, zvládnout volné pády i automobilové honičky, tak to musím využít,“ říká Olga, kterou můžeme vidět i v akčním dramatu Max Payne. Veškeré úsilí soustředí momentálně na kariéru, o muže nestojí.

„Nevyšlo mi ani druhé manželství v roce 2006 s podnikatelem Damianem Gabriellem. Je pro mě těžké mít někoho ráda. Ostatně většinu svého života jsem byla odkázaná sama na sebe, proto mi nikdo nechybí.“

Britská zrzka Gemma Artertonová

Angličanka Gemma Artertonová se narodila v jihovýchodním městě Kentu v rodině svářeče a uklízečky. Po maturitě se díky svému nadání dostala na Královskou akademii divadelního umění v Londýně. Před kamerou se přestavila teprve loni v roli Kelly, nepovedené studentky internátní školy ve filmu St. Trinian’s, kde dostala přednost před už známou Američankou Siennou Millerovou. Úspěch sklidila i jako Liza v televizním filmu Capturing Mary.

Jako nová Bond girl už plní stránky světových novin. Vůbec nevadilo, že se narodila s deformovaným uchem a šesti prsty na každé ruce a musela se podrobit několika lékařským zákrokům. Gemma, kterou vybrali z více než 1500 kandidátek, ráda tančí, maluje, hraje na kytaru a odborníci jí předpovídají stejně strmou kariéru jako Keiře Knightleyové.

Žije v Londýně se svým o tři roky mladším španělským přítelem Eduardem Muozem a učí ho anglicky. Setkala se s ním letos v srpnu při natáčení Prince of Persia v Maroku, kde ji učil jezdit na koni.

Nesmrtelná Ursula Andressová oslavila sedmdesátku

Mezi více než čtyřicítkou Bondových dívek léta vedla dnes už sedmdesátiletá švýcarská herečka Ursula Andressová. Díky scéně, ve které vystupuje z moře v bílých bikinách a míří k agentovi 007 v první bondovce Dr. No (1962), se stala nesmrtelnou.

::Vnadami se mohla pyšnit každá Bondova dívka, na celé čáře ale vede Ursula Andressová proslulá svou "bikiny scénou". Foto: Falcon

Ztělesnila sex symbol, který v 60. letech podpořily další slavné blondýnky s kyprým poprsím - Marylin Monroe a Brigitte Bardotová. Po čtyřiceti letech v bondovce Dnes neumírej (2002) ukázala své nádherné tělo pro změnu v oranžových bikinách se stejným úspěchem oscarová Halle Berryová. :.Mezi herečky pyšnící se skvělou postavou patří i Halle Berryová. Foto: Falcon