Kruhy pod očima jsou tvořeny tukem a tekutinou, jež se v tomto místě ukládají. Může se to stát na kterémkoli místě těla, nejvíce patrné je to ale tam, kde je kůže velice tenká, čemuž okolí kolem oční víček odpovídá.

Ucpaný nos je nejčastější viník

Ačkoliv si většina lidí myslí, že za kruhy pod očima může únava a nevyspání, nejčastější příčinou bývá ucpaný nos. Rýma a ucpaný nos totiž vedou k tomu, že se v žilkách, které normálně odvádějí krev z oblasti očí do oblasti nosu, hromadí krev, žilky pak tmavnou, rozšiřují se a propouštějí tekutinu do okolí.

Kruhy pod očima způsobuje i otok víček v době, kdy člověk spí. Vleže způsobuje ravitace, že se tekutina hromadí v oblasti dolních víček, a otok pak vede k tmavým stínům pod očima. Situaci ještě zhoršuje, pokud jste večer předtím snědli něco slaného nebo vypili více kávy nebo čaje (obojí vede k zadržování vody v těle).

Naštěstí jde o problém převážně kosmetický, tudíž existuje hned několik možností, jak se těchto kruhů zbavit.

První pomoc na kruhy pod očima:
- plátky salátové okurky,
- vychlazené sáčky zeleného čaje,
- studené obklady.

To všechno po přiložení na oteklé oči může pomoci.

Kromě toho, je však velmi dobré změnit jídelníček. Rozhodně by každý měl snížit množství soli v těle a dodržovat pitný režim. Lze tak předejít dehydrataci a následnému zadržování vody v těle. V období před spánkem se pak vyvarujte pití černého čaje, kávy a alkoholu.