Nejlepší by samozřejmě bylo uvelebit se jednou týdně na kadeřnickém křesle a nechat si vlasy odborně ošetřit. Takový luxus si ale nemůže každý dovolit, takže musí, nejlépe o víkendu, nastoupit vlastní iniciativa.

Základní výbava

Málo je u nás zatím rozšířené používání posilujících přípravků ještě před mytím vlasů. Jejich účinky jsou však velmi dobré, neboť pozitivně působí zejména na pokožku, která nejvíce rozhoduje o tom, jak budou vlasy vypadat.

Obzvláštní péči potřebují blonďaté vlasy, často jemné, křehké a nevýrazné. Řada Zářivá blond, obsahující šampon, kondicionér i masku, je posiluje a dodává objem i lesk. Foto - Garnier:. Obzvláštní péči potřebují blonďaté vlasy, často jemné, křehké a nevýrazné. Řada Zářivá blond, obsahující šampon, kondicionér i masku, je posiluje a dodává objem i lesk. foto: Právo/Garnier

Šamponů je mnoho druhů a vůbec není jedno, po jakém sáhneme. Musí odpovídat nejen kvalitě vlasů, ale také dalším požadavkům. Pro regeneraci po slunění se osvědčují extrakty z aloe very, kopřivy, rozmarýny či arniky. Šampon zásadně nedáváme přímo do vlasů, ale nejprve jej rozetřeme v dlaních. Na oplach se nevyplácí šetřit vodou.

Osvěžující připravky řady Scalpthérapie s mátou, kolovým oříškem, ibiškem a výtažky ze zeleného čaje. Foto - Biolage (vlevo) Výtažek z protěže chrání barvu, z aloe vera zanechává vlasy jemné a lesklé, med se podílí na šetrném mytí. Foto -Zepter (vpravo):. Osvěžující připravky řady Scalpthérapie s mátou, kolovým oříškem, ibiškem a výtažky ze zeleného čaje - vlevo. Výtažek z protěže chrání barvu, z aloe vera zanechává vlasy jemné a lesklé, med se podílí na šetrném mytí - vpravo.foto: Právo/Zepter, Biolage

Poškozená kštice potřebuje silnější proteinový kondicionér, rozhodně nestačí oblíbené přípravky 2 v 1. Na druhou stranu ovšem smíchání všech možných přípravků může přinést spíš zklamání než vylepšení.

Takzvané minutové masky také žádné zázraky nedovedou. Pokud však návod na výrobku hovoří o více minutách, určitě to vlasům prospěje.

Ještě něco navíc

Pro zdravé vlasy se osvědčuje pít tři měsíce nápoj z banánu, medu a jogurtu nebo mléka, který je bohatý na prospěšný biotin.

Exkluzívní posilující řadu pro suché, jemné a citlivé vlasy tvoří maska před šamponem, šampon a kondicionér, se sójovým mlékem. Foto - J. F. Lazartigue:. Exkluzívní posilující řadu pro suché, jemné a citlivé vlasy tvoří maska před šamponem, šampon a kondicionér, se sójovým mlékem.foto: Právo/J. F. Lazartigue

Pravidelná masáž hlavy zlepšuje cirkulaci krve ve vlasové pokožce, čímž se k vlasovému folikulu dostane více živin.

Z vitamínů si vlasy žádají hlavně skupinu B, z minerálů zinek, křemík a draslík.