Přestože se móda z roku na rok nemění radikálně, při nákupech v předstihu je lepší vsadit na módu nadčasovou, která s námi vydrží delší dobu. Obzvlášť to platí pro dražší věci.

V čem tkví jistota?

Určitě se vyplatí věnovat pozornost sportovnímu oblečení vhodnému pro volný čas. Střihově se téměř nemění a při volbě neutrálních odstínů rok výroby těžko někdo pozná. Opravdu vysokou kvalitu lze nyní získat za příznivou cenu.

Dobrý „kauf“ představují kostýmy a různé komplety. Při současném stylu života najdou i lehké látky uplatnění v šatníku pro chladnější období. A na jaře jako když je najdeme.

Lehké kalhoty rozšířeného střihu a bílé tričko se hodí vždycky. F & F.:Lehké kalhoty rozšířeného střihu a bílé tričko se hodí vždycky. F & Ffoto: Právo/F & F

Neztratí se trička a halenky, ovšem za předpokladu, že plynule zapadnou do šatníku, který už existuje.

Osudné chyby

Spousty laciného zboží lákají k neuváženým nákupům, které potom jen zbytečně zaplní skříně a k ničemu nejsou. Chce to klid, slevy hned tak neskončí, navíc co nevidět budou další.

Velmi ošidné je kupovat menší velikost s tím, že do ní zhubneme. Většinou by se musel stát zázrak.

Letní střevíce a kabely kupodivu podléhají módě víc než oblečení. Těžko říct, jestli křiklavě barevné lakovky ustojí svou pozici i napřesrok. Stejné je to i s jinými, příliš hlasitými módními výkřiky.

Ukázky na obrázcích jsou pouze tipy na to, po čem se tak asi poohlédnout. Ceny teď jdou dolů ze dne na den, tak se vyplatí vyrazit v pohodlných botách do ulic a hledat ty nejlepší.