"Módní fenomén, který přitahuje všechny společenské vrstvy," hřímá dnes například jeden z titulků listu Le Soir. Větší zájem o použité oblečení a to i u movitějších klientů zažívají jak klasické kamenné obchody, tak jejich internetové obdoby i různé on-line aukce a inzertní servery.

Prodává se vše, co je kvalitní a levné

"Množství inzerátů na oblečení z druhé ruky se od loňského léta zdvojnásobilo," uvedl podle listu mluvčí jednoho z těchto serverů 2ememain.be. "Hledání kvalitního, avšak nepříliš drahého oblečení se stalo opravdovým módním fenoménem. Doby, kdy jen ti nejchudší nakupovali oblečení z druhé ruky, už jsou opravdu za námi," dodal.

K podobnému závěru dospěla i aukční síť eBay. Podle jejího zjištění se mnohem víc prodává na internetu oblečení pro dámy - zatímco v jejich případě bylo na tomto webu téměř 16 000 nejrůznějších nabídek, tak u pánů to bylo jen necelých pět tisíc.

Prodává se vše: večerní róby, běžné kalhoty, sukně či třeba kabelky a nejrůznější doplňky. Podobně je tomu i v běžných kamenných obchodech.

"Oblečení z druhé ruky se stalo trendy a chic," shrnul Frédéric Van Hauteghem, který má na starosti marketing pro prodej oblečení z druhé ruky u neziskové organizace Oxfam.