Nohy neobsahují tolik mazových žláz, tudíž je kůže na nich sušší a drsnější než na zbyteku těla. Navíc jsou denně velmi zatěžovány a tak na nich často vzniká mnoho nepříjemností. Mezi nejčastější problémy patří zvrdlé a popraskané paty a křečové žíly.

Jak o naše nohy doma pečovat?

- Nohy alespoň občas namočte do vlažné lázně se lžící koupelové soli a šťávou z jednoho citrónu a to minimálně na 10 minut.

- Poté nohy osušte. A pokuste se zrohovatělou kůži odstranit pemzou či speciálními brousky. Záleží na tom, co jste zvyklé používat.

- Chodidla vyhlaďte peelingovým krémem a nohy opláchněte.

- Nehty na nohou ostříhejte do rovna kleštičkami na nehty. Nerovnosti zapilujte pilníkem a změklou kůžičku zatlačte zpět.

- Výbornou prevencí proti otokům je osvěžující masáž střídavě studenou a teplou vodou. Nezapomeňte skončit vždy studenou vodou.

- Nohy posléze natřete hydratačním krémem - pokud ale budete ještě nehty lakovat, pak s promazáváním počkejte až na závěr.

- Všechny přístroje, které jste použili během pedikúry poté řádně vydezinfikujte.

foto: Novinky

1. Vichy Antiperspirant na nohy Podexine - Antiperspirant s Ozocinem. Omezuje nadměrné pocení nohou, které je příčinou nepříjemného zápachu. Vlhkost je redukována po dobu 24 hodin.

2. Scholl peeling krém - Intenzivní komplex přírodní pemzy a ovocných AHA kyselin efektivně odstraní drsnou, ztvrdlou kůži na chodidlech. Zanechává pokožku měkkou a vláčnou.

3. Avon Obrušující krém na paty - určen pro dokonale vyhlazená chodidla.

4. Eucerin krém na nohy pro suchou až atopickou pokožku 10 % Urea - lehký krém pro každodenní péči o suchou, velmi suchou a zrohovatělou pokožku nohou a chodidel. Vhodný pro péči o pokožku nohou diabetiků a jako doplňující péče při dermatologické léčbě atopického ekzému, lupénky, ichtyózy apod.

5. Vichy Podexine na rozpraskanou pokožku chodidel - Vysušená a ztvrdlá vrstva odumřelé pokožky na chodidle může praskat. Pro účinný boj s těmito projevy.

6. Weleda Balzám na nohy - pokožku chodidel nejen pěstí, nýbrž zároveň i posiluje. Kromě toho vytváří chodidlům příjemné prostředí - reguluje pocení, a tím předchází nepříjemným následkům hromadící se vlhkosti.