Barevně dobře sestavené oblečení je důležité hlavně při cestování a rekreačních či lázeňských pobytech. S poměrně malou výbavou se dá dosáhnout velkého efektu.

Černá a bílá pro změnu s červenou

Každý z nás tíhne k určitým barvám a ostatním se vyhýbá, což je někdy velká škoda. Rázné změny podle pravidel barevné typologie dost často nedopadnou dobře, protože zvyk je železná košile.

Účinnější bývá nové odstíny zařazovat po kouskách a využít kombinačních schopností. Vznikne tak svěží efekt bez násilí. Samotná černá je smutná, bílá nevýrazná a červená agresivní. Když se všechny šikovně prolnou, každá z nich něco získá.

Rovně střižené tříčtvrteční kalhoty mají vpředu dvě kapsy a vzadu ozdobné patky, 399 Kč-vlevo. Pohodlné kalhoty z mikrovlákna jsou vybaveny zipovými uzávěry na nohavicích a v pase elastickou šňůrkou na stažení. Bonprix, 399 Kč..: Rovně střižené tříčtvrteční kalhoty mají vpředu dvě kapsy a vzadu ozdobné patky - vlevo. Pohodlné kalhoty z mikrovlákna jsou vybaveny zipovými uzávěry na nohavicích a v pase elastickou šňůrkou na stažení - vpravo. foto: Právo/Bonprix

Dobře se jim vedle sebe daří na menších i větších plochách a záleží jen na vkusu, které dáme větší prostor. Nemám-li právě v lásce například červenou, zůstane jen na osvěžujících doplňcích, zatímco v celkovém dojmu převládne příjemná umírněnost. Roli v tom hrají rovněž příležitosti, pro které je oblečení určeno.

Kombinace je lepší než dieta

Chytrým využitím barev lze celkem snadno zkorigovat nesouměrnosti postavy.

Trojdílná souprava je praktická nejen do vody a na opalování. Top od se dá nosit rovněž k šortkám nebo sukni. Quelle, 699 Kč. .: Trojdílná souprava je praktická nejen do vody a na opalování. Top od se dá nosit rovněž k šortkám nebo sukni. foto: Právo/Quelle

Nejtmavší slouží na potlačení přebujelých partií, bílá opticky vylepší ty, které pro změnu zase nedorostly, výraznou červenou připoutáme pozornost na své přednosti. A může to být jen ve formě detailů - lemů, mašlí, knoflíků atd.

Výsledek hry s barvami hodně závisí na poutavém sladění se střevíci, taškami a ozdobami. Když se podaří dát to všechno zajímavě dohromady, image dostane mnohem mladší vzhled.