Největší vliv na to má atraktivní materiál, který ale nemusíme hlídat jako oko v hlavě, protože nové technologie dokážou upravit i čistě přírodní vlákna tak, aby se dala prát doma.

Po čem sáhnout

Hitem jsou hedvábné a bavlněné satény matné i s vysokým leskem. Kombinace obou typů na jednom modelu vyvolává dojem mladistvé elegance.

Dlouhé šaty s výrazným barevným vzorem představují typické letní společenské šaty. Žabičkovaná část živůtku je teď žádaná, stejně jako zvýšený pas. New Yorker, 849 Kč a 709 Kč .: Dlouhé šaty s výrazným barevným vzorem představují typické letní společenské šaty. Žabičkovaná část živůtku je teď žádaná, stejně jako zvýšený pas. New Yorker, 849 Kč a 709 Kč foto: Právo/archiv New Yorker

  • Silný módní trend představují letní úplety z bavlny a viskózy s malou příměsí elastanu, který zvyšuje jejich pružnost.
  • Opět přichází ke slovu plisování. Dělá se chemickou cestou, díky čemuž se nezničí praním.
  • Bavlněné a lněné tkaniny mají lesklé povrchy, často zdobené aplikacemi a výšivkami.
  • Na lehoučkých materiálech se nešetří volány.
  • Černá a bílá platí pořád, ani růžová neustupuje, o slovo se hlásí různé odstíny šedé, přírodní tělové a hnědé, na výraznějších detailech se uplatňuje červená, oranžová či tyrkysová.
  • K letnímu večeru patří velké vzory s květinovými a geometrickými motivy

Perlově šedý satén je vždy elegantní. Nápaditě řešený výstřih působí svůdně, nikoli však lacině, sukně rozšířená pomocí plisování podtrhuje empírovou linii. Steilmann, 6490 Kč .: Perlově šedý satén je vždy elegantní. Nápaditě řešený výstřih působí svůdně, nikoli však lacině, sukně rozšířená pomocí plisování podtrhuje empírovou linii. Steilmann, 6490 Kč foto: Právo/archiv Steilmann

Květina jako módní doplněk

Nejsme sice na Havaji, můžeme ale odtamtud použít inspiraci na květinové doplňky celkového vzhledu.

Originální náhrdelník nebo náramek z živých květů udělá větší dojem než celé oblečení. Komu se to zdá příliš odvážné, použije kvítka jako ozdobu ve výstřihu, do vlasů, na čelenku nebo kabelku. Je to společný nápad floristů a módních návrhářů, jak ozvláštnit letošní léto.