Mnoha ženám se zdá lakování nehtů zdlouhavé, tak se raději této atraktivní ozdoby svých rukou vzdají. Je to škoda, a nejen kvůli parádě. Kvalitní laky jsou totiž obohaceny o celou řadu příměsí, které prospívají i zdraví nehtů. Platí to jak o rukou, tak o nohou.

Je dobré vybrat si barvu, která dobře odpovídá ostatním doplňkům..: Je dobré vybrat si barvu, která dobře odpovídá ostatním doplňkům.foto: Právo/Dermacol

Spěch se nevyplácí

Přestože máme k dispozici přípravky, které proces lakování urychlí, rozhodně není dobré jej uspěchat. Výrobky 3 v 1 nabízejí trojí účinek. Jako podlak chrání nehty před zabarvením a vyrovnávají jejich povrch, takže barevná vrstva se potom lépe nanáší.

Jsou vhodné rovněž pro poslední vrstvu, jež prodlouží trvanlivost laku, zintenzivní jeho lesk a chrání nehty proti každodennímu opotřebení. Do třetice se osvědčují jako zpevňovače, bránící třepení nehtů.

Barvy je mezi sebou možné i kombinovat..: Kombinace se nevylučují.foto: Právo/Mavala

Mezi prospěšné substance laků na nehty patří kalcium, panthenol, železo, výtažky z minerálních solí a dokonce se používají také extrakty z mořských perel. Velmi užitečné jsou urychlovače schnutí, které podstatně zkrátí dobu potřebnou k bezchybnému nalakování.

Barev je na výběr..: Barev je na výběr.foto: Právo/Avon

Požadavek stejné barvy laku na rukou i nehtech v otevřených sandálech už není tak přísný jako kdysi. Kombinace barevného s bezbarvým je zcela bezproblémová, dvě odlišné barvy by měly ladit tón v tónu.

Do výběru odstínu má co mluvit hlavně barva pokožky. K růžové se hodí laky s nádechem do modra, jasně růžové a nafialovělé. Je-li spíš dozlatova, jsou na místě všechny teplé červené, lososové či oranžové tóny.