Jméno Johna Galliana je spojeno především s luxusním oblečením, které je pro většinu lidí nedostupné. Ve skutečnosti ale Galliano navrhuje i modely pro mladší odvážné ženy, které je cenově dostupnější, přestože kvalita materiálů a střihů není odlišná od nejluxusnějších modelů. Galliano se rozhodl šetřit na reklamě, proto také tato kolekce není prezentována na módních přehlídkách.

„Již v minulosti jsem navrhoval džíny a mladistvé kousky, jejich ceny ale byly takové, že si je mladší zákazníci nemohli dovolit pořídit. Proto jsem se rozhodl vytvořit novou kolekci Galliano, která se zaměří na věkem i myslí mladší ženy,“ říká John Galliano.

Charakteristickým znakem kolekce Galliano, je písmenko G, které se vyjímá jako logo na oblečení i páscích. Současná kolekce je více sportovní, obsahuje také plavky, pleteniny nebo denim. „Chtěl jsem, aby tuto linii charakterizovalo jedno slovo - COOL,“ vysvětlil návrhář.

A jaká je aktuální kolekce jaro/léto 2008?

Galliano se inspiroval hned několika styly. Jednak potulnými cirkusovými kejklíři z 19. století, odkud převzal náměty na romantické tylové šaty, 80.léty a hnutím Rave a Boxem, kde čerpal fantazii pro své sportovnější oblečení či cikánskými vlivy, které lze rozpoznat na sukních a šatech s volány, širokých šálách a šátcích do vlasů.

Z barev dominují hnědá, zelená, okrová, černá či bronzová, s fluorescentními akcenty v duchu 80. let a výraznými potisky. Z materiálů lze poté vybírat od lehkého a vznešeného saténu a žoržetu po energický denim a kůži.

„Modely Johna Galliana nemají na našem trhu obdoby. Nejenže jsou vysoce kvalitní, ale nesou všechny znaky Gallianovy tvorby, díky nimž je nepřehlédnutelný: je na nich vidět jeho nápaditost, fantazie a kreativita. Myslím, že jeho móda bude pro náš trh to pravé. A doufám, že to tady trošku oživíme,“ dodává Tamara Bendlová Kotvalová, majitelka společnosti Carollinum, která kolekci Galliana do České republiky přivezla.