"To ale neznamená, že se žena bude nutit do něčeho, co nechce. Základem nové linie jsou dvě textury na jedné hlavě, vlnitá i hladká. A to bez ohledu, zda jsou vlasy krátké nebo dlouhé," upřesňuje Eva Kameníková, prezidentka české sekce Haute coiffure francaise, elitního klubu nejlepších světových kadeřníků se sídlem v Paříži, který s trendem účesů Fusion pro zimu 2007 přišel.

V barvách vlasů zavládne popelavá, modrá a zelená. I když zejména poslední dvě budí trochu děs, není třeba se výsledného dojmu obávat.

"Tyto neobvyklé barvy se totiž používají jen k velmi jemnému a příjemnému tónování. Vyzkoušeli jsme to například v podobě modrých melírů rovněž u jedné naší klientky. Výsledek ji i nás mile překvapil. Účes barvou a střihem působil nejen přirozeně, ale zároveň nádherně zvýraznil i její oči," doplňuje Eva Kameníková.

Linie Fusion pamatuje také na pány, kteří po dlouhé době začnou zase vypadat velmi mužně. Hitem zimy 2007 jsou totiž hladké, poměrně dost krátké vlasy a tváře bez delších vousů včetně oblíbeného kníru.

Polodlouhé vlasy
* Délka vlasů záleží na přání ženy. Trendem jsou dlouhé přední partie.
* Končí dlouhé ofiny, nastupují dlouhé patky.
* V přední partii zůstávají vlasy hladké a stejně dlouhé. V zadní jsou navlněné a sestřih je přizpůsoben tak, aby postupně padal až k požadované délce.
* Obě textury (hladká i zvlněná) se mohou vzájemně prolínat.

Krátké vlasy
* Pro přední partii vlasů platí totéž co u polodlouhých, tedy dlouhá, hladká patka.
* Zadní část účesu je hodně sestříhaná, s lehce vyčnívajícími rozvernými pramínky vlasů.
* Celkově by měl účes budit trochu rošťácký dojem.