Hlavní obsah
Dominikovi změnila život vada zubů. Foto: archív rodiny Dominika

Zubní vada Dominikovi způsobila velké trápení, pro úlevu musí podstoupit řadu zákroků

Dominik je chytrý svérázný kluk, který nikdy nešetřil úsměvem, tedy až do doby, než mu vypadly mléčné zuby a nahradily je nové. Ty se totiž vlivem zubní vady začaly rychle kazit, lámat a rozpadat. Pod těmito zkaženými zuby mu navíc začala růst třetí sada zubů, tentokrát zdravých, ale velkých, tudíž se mu do úst nevejdou a rostou mu ve dvou řadách. Málokdo si umí představit, jaké utrpení kvůli tomu prožívá.

Dominikovi změnila život vada zubů. Foto: archív rodiny Dominika
Zubní vada Dominikovi způsobila velké trápení, pro úlevu musí podstoupit řadu zákroků

Dominik je zdravý kluk, který rád maluje, hraje florbal a ze všeho nejraději poslouchá hip hop. Dokud se u něj neobjevila zubní vada, byl to veselý a společenský chlapec. Změnilo ho až trápení se zuby. Nešlo přitom jen o bolest, kterou musel prožít kvůli několika zákrokům v ústech, ale i estetický problém.

Rozpadající se chrup, který navíc nešel pořádně vyčistit ani speciálními kartáčky na mezizubní prostory, jednak bolel, zapáchal, ale také vypadal hrozivě. Ne náhodou tak značně utrpělo i jeho sebevědomí.

Vše se ještě znásobilo s rostoucí třetí sadou zubů, která začala růst kvůli velké velikosti ve dvou řadách.

„Všude slyším, jak roste z Dominika pohledný chlap, ale za zuby se stydí, směje se jen se zavřenou pusou, nebo vůbec,” svěřila se nám jeho maminka.

Čím je přitom Dominik starší, tím se vše zhoršuje a psychický problém se u něj prohlubuje.

Naštěstí zubař Dominikovi navrhl řešení v podobě několika dalších zákroků, zakončených fixními rovnátky, která by snad dokázala jeho problémy s chrupem jednou provždy vyřešit. Snad se mu tak brzy uleví a v budoucnu se mu i splní jeho sen stát se kominíkem. Má totiž rád lezení ve výškách a kominickou školu má navíc poblíž domova.

Bohužel rovnátka pro Dominika nebudou vůbec levnou záležitostí, vyjdou totiž na  34 tisíc, což je pro jeho maminku samoživitelku, pečující o další dvě děti, která navíc kvůli koronavirové krizi nemohla chodit do práce, velkou finanční zátěží.

Proto se spolu obrátili na pomoc Patrona dětí. Přispět Dominikovi na rovnátka tak můžete i vy. Na zaplacení rovnátek půjde 100 % z vybrané částky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků