Podle nejnovějšího výzkumu značky Lab, pokud má otec neustále připomínky k postavě své dcery, pak ji tím poznamenává na celý život. Vlivem neustálých diet, cvičení a následného přejídání se tak dívky dostávají do začarovaného kruhu, kdy hubená období střídají ta tlustá, a ony nikdy nedospějí s vnímáním svého těla k úplné spokojenosti.

„Pokud máte obavy o hmotnost svého dítěte, nekritizujte jej a ani ho neomezujte v jídle. Zkuste mu nabídnout možnost volby, zda chce být v budoucnu zdravé, mít v životě více možností. Celou rodinu pak zapojte do pohybových aktivit. Svému dítěti tak předáte mnohem víc, než neustálým kritizováním,” upozorňuje pro Daily Mail autor studie, profesor Brian Wansink.

Někdy je tedy lepší o hmotnosti dítěte vůbec nemluvit. Stres z této informace totiž může nadělat víc škody než užitku. Podle psychologů, když uvěříte tomu, že jste tlustí, pak vám to z hlavy hned tak někdo nevyžene a je větší pravděpodobnost, že se skutečně stanete obézními.

„Přijmout fakt, že jste obézní, je samo o sobě velmi stresující a nastavení zdravého životního stylu je pak kupodivu mnohem obtížnější. Někdy je tak lepší, když si k tomu všemu jedinec dojde sám a sám si zvolí svůj další životní styl,” dodává doktor Eric Robinson z University of Liverpool.