A nemusí jít jen o týrání a zneužívání dětí, problémy mohou být i mnohem menšího rázu, nicméně nikterak méně důležitého. Fenoménem dnešní doby je nedostatek času a z toho vyplývající i rodičovská nevšímavost a také snahy vynahradit všechny důležité potřeby dítěte penězi či dárky.

Rodiče si ne vždy uvědomují, co je pro děti skutečně nejdůležitější. Ani ten nejdražší a nejvytouženější dárek nikdy nenahradí čas strávený s nimi. Odvolávat se neustále na nedostatek času či důležitější věci, bohužel může na vývoji dítěte napáchat mnohem víc škod, než si mnozí rodiče jsou vůbec ochotni připustit.

Dítě potřebuje, aby mu rodiče naslouchali a brali ho vážně, aby jen nemávli rukou nad jeho problémy s tím, že ty jejich jsou důležitější.

Dnešní den si tedy kromě oslavy a dárků utvořte příjemnou rodinou atmosféru, tak aby se vaše děti cítily šťastné a milované.

Stavebnice, co potěší ty nejmenší - Zleva: 1. Lego duplo letiště, 2. Lego duplo kavárna 3. Lego duplo zmrzlinářská dodávka

Stavebnice, co potěší ty nejmenší - Zleva: 1. Lego duplo letiště, 2. Lego duplo kavárna 3. Lego duplo zmrzlinářská dodávka

FOTO: archív

Knihy

Knížky pro malé čtenáře: Zleva: 1. Lego Friends Kamarádky v nesnázích, 2. Detektiv Klubko – Podvodník s růžovým hrochem (el Scheffler), 3. Agry Birds - Stela a vajíčkový strom, 4. Frankův kouzelný fotbal 6 - Frankie a světový pohár (Feank Lampard), 5. Smrťák Harry - Případ ztracených duchů (Sonja Kaiblingerová), 6. Klub Tygrů – Gladiátorův zlatý poklad (Thomas C. Brezina)

FOTO: Albatros Media

Vlak s domečky - Krtek - Dřevěný vláček s kostičkami a postavičkami krtečka a žabky ve veselých barvách pro malé stavebníky. Mnoho možností k využití - jako stavebnice, skládanka, klasická mašinka. Vhodné pro děti od 18 měsíců.

Vlak s domečky - Krtek - Dřevěný vláček s kostičkami a postavičkami krtečka a žabky ve veselých barvách pro malé stavebníky. Mnoho možností k využití - jako stavebnice, skládanka, klasická mašinka. Vhodné pro děti od 18 měsíců.

FOTO: Bino-dřevěné hračky (2x)

Prolézací stan slon - s tunelem, se kterým si děti užijí spoustu zábavy a radosti z objevování nových prostorů.

Prolézací stan slon s tunelem, se kterým si děti užijí spoustu zábavy a radosti z objevování nových prostorů.

Sada barev na razítka

Sada barev na razítka

FOTO: Tchibo

Koupelové balistické koule a špalíčky jsou lisované a válcované ručně v Anglii. V každém balistiku jsou obsaženy čisté esenciální oleje a bikarbonová soda, díky níž je voda měkčí a pokožka jemnější.

Koupelové balistické koule a špalíčky jsou lisované a válcované ručně v Anglii. V každém balistiku jsou obsaženy čisté esenciální oleje a bikarbonová soda, díky níž je voda měkčí a pokožka jemnější.

FOTO: BOMB Cosmetics

Funkční a přitom designová taška na tablet

Funkční a přitom designová taška na tablet

FOTO: Crumpler

Adidas x15, kopačky, které ocení každý malý i velký fotbalista.

Adidas x15, chlapecké kopačky, které ocení každý milovník fotbalu.

FOTO: Adidas