Hledat vinu jenom v penězích jednoduše nelze. Vypovídá o tom i Soutěž o nejlepší školní oběd, kde s rozpočtem 34 Kč dokázali finalisté připravit chutné a přitom zdravé menu, které přineslo i estetický zážitek. Jednoduše, když se chce, jde to i za stávajících podmínek a za současného složení potravinového koše.

„Letošní výherci uvařili rajčatovou polévku s mozzarellou, přírodní vepřovou panenku se smetanovými žampióny a s mrkvovo-bramborovým pyré s rozmarýnem a k tomu jako dezert čokoládový krém. Jídlo, za které by se nemusely stydět ani nejlepší restaurace,” upozorňuje člen poroty Petr Stádník, šéfkuchař Makro Cash & Carry ČR, který má zkušenost z několika michelinských restaurací.

„Je vidět, že i kuchaři ve školních jídelnách už vaří z čerstvých surovin a umí z nich vytvořit originální a chutná jídla. Připravit za 34 korun celý oběd není vůbec lehký úkol. Kéž by obědy ve všech školních jídelnách vypadaly stejně jako ty vítězné,” dodává.

Přihlášená menu přitom musela splnit přísné nutriční nároky, nacházet se na pravidelném jídelním lístku školní jídelny a patřit mezi oblíbené pokrmy malých strávníků. Kuchaři přitom nesměli přesáhnout normou stanovený limit 34 korun za polévku, hlavní jídlo a dezert.

Zřizovatelé jídelen se o jídelníčky nezajímají

Vše je tedy zejména o lidech, o tom chtít vařit jídlo co nejlepší za dané situace. A ne odpracovat si své, být co nejdříve doma a v nejhorším případě nějaké ty suroviny si donést domů, když už je ta práce tak špatně placená.

Protože pokud by nebyly peníze, tak proč by děti jako dezert dostávaly tatranky a další sušenky plné levných a nezdravých tuků, když upečení vlastní piškotové buchty z kvalitních surovin vyjde mnohem levněji?  A takových případů je víc.

Je tedy velmi smutné, že se stále nad většinou školních jídelníčků nikdo nepozastavuje, nejen samotní kantoři, ale i zřizovatelé jídelen - a tedy ve velké míře vedení měst a obcí.

Zajímalo by nás, jak by se tvářili samotní úředníci, když by na svém vlastním talíři nalezli „studentský” řízek aneb obalovaný gothaj či rajskou omáčku nastavovanou vodou a škrobem nebo instantní čínskou polévku apod. Protože i taková jídla se dnes v jídelníčcích školních jídelen stále objevují.

Jak moc jste ve školní jídelně spokojeni s jídelníčkem vy? Co vám na něm nejvíce vadí a jaká jídla by tam dle vás neměla vůbec být? Napište nám své názory a zkušenosti na zena@novinky.cz