Čím dříve se podle odborníků zapojí malé děti do dění v kuchyni a naučí se základům vaření, tím lépe. Nejenže budou v dospělosti schopny pro sebe uvařit, ale také to pro ně přinese výhodu v podobě zdravého a kvalitního stravování do budoucna.

Ze zjištění nedávného britského průzkumu vyplynulo, že pokud se dítě začne zapojovat do kuchyňského dění zhruba do věku osmi let, v dospělosti bude takový jedinec schopen, a také ochoten, vařit nejen pro sebe, ale i pro jiné. Což podle výsledků znamená v průměru minimálně pět domácích teplých pokrmů týdně.

Děti nemají základní znalosti potravin

Výzkum ale poukázal ještě na mnohem zajímavější a nejspíš také důležitější fakt (a to bohužel neplatí jen pro Velkou Británii). Tím, že se děti začnou učit brzo základům vaření, budou mít i větší přehled v rozličných potravinách a budou schopny později vybírat i ze zdravých variant.

Tím odborníci narážejí především na fakt, že v Británii žije mnoho dětí, které jednoduše neví, jak vypadá lilek, jaký je rozdíl mezi okurkou a cuketou, nebo si pletou salát se špenátem, uvedl server Telegraph.

Pouze jedno z deseti dětí pak rozpozná spolehlivě pórek, jedno z pěti ví, jak vypadá avokádo, vyplynulo ze studie společnosti PizzaExpress ve spolupráci s charitou Children's Food Trust. Všeobecně se má za to, že britské děti začínají získávat kulinářské schopnosti později než jejich stejně staří evropští kamarádi, a to o dva až tři roky. Například děti z Francie či Německa získávají první zkušenosti s vařením v průměru okolo sedmi let věku.