Při narození mají děti přes sedmdesát reflexů, například reflexy sací a dýchací, které jsou nezbytné pro přežití, poté, co opustí teplo a bezpečí mateřského lůna. Proces učení pokračuje díky jedné z vrozených vlastností – zvídavosti.

Nejdůležitější věcí, na kterou by rodiče při výběru pomůcek či hraček pro své děti neměli zapomínat je, aby odpovídaly jejich věku. Jedině tak je budou moci nejen správně používat, ale i prožít radost ze hry a ze zvládnuté dovednosti. Navíc to dětem dodá i na sebejistotě.

Dalším velice důležitým faktorem je záruka bezpečnosti. Pořídit novorozenci lehátko ještě neznamená, že to je správný krok pro jeho zdravý vývoj. Trh je zaplavený produkty neznámých výrobců, u kterých chybí zdravotní testy a miminku mohou spíše uškodit. Proto je velice důležité informovat se před koupí o vybraném výrobku a jeho výrobci.

Hrací dečka s pianem

Hrací dečka s pianem od Fisher Price - pestrobarevná zvířátka slouží jako kousátka. Klavír obsahuje krátké melodie, které jsou podpořené světelnými efekty. Dítě postupem času objeví, co musí udělat, aby slyšelo svou oblíbenou písničku. Dečka má snímatelný potah pro možnost praní v pračce.

FOTO: Fisher Price

Kouzelní zpěváčci od Fisher Price - postavičky, připomínající trochu strašidýlka, trochu zvířátka, trochu kouzelné pohádkové bytosti. Svým vzhledem vyhovují dětskému vnímání světa.

Kouzelní zpěváčci od Fisher Price - postavičky, připomínající trochu strašidýlka, trochu zvířátka, trochu kouzelné pohádkové bytosti. Svým vzhledem vyhovují dětskému vnímání světa. Postavičky umí vydávat nejrůznější vtipné zvuky a tóny. Jakmile dětská ručička stiskne heboučké bříško, postavička otevře roztomilou pusinku pěkně dokořán a zazpívá legrační tón. Při každém stisku je tón jiný, ale dohromady dokonale ladí. Dítě tak může vytvářet pokaždé jinou melodii, měnící se v závislosti na rytmu, kterým malému zpěváčkovi bříško mačká. Díky hračce tak dítě získává zkušenosti s rytmem, poznává svět hudby a především rozvíjí svou fantazii. Postavička totiž zpívá to, co si dítě v té chvíli vymyslí, co si představuje. Často se pak stane, že si dítě pobrukuje spolu s mačkáním bříška právě vymyšlený příběh, kterým překvapí nejen samo sebe, ale také vás.

FOTO: Fisher Price

Pexeso pro nejmenší - Od žirafy po mravence - Tuto veselou skládačku zvládnou i děti, pro které je zatím klasické skládání puzzlů obtížné. Poskládejte řadu deseti zvířátek od žirafy po mravence - od největšího po nejmenší. Vyrobeno z tvrdého kartonu.

Pexeso pro nejmenší - Od žirafy po mravence - Tuto veselou skládačku zvládnou i děti, pro které je zatím klasické skládání puzzlů obtížné. Poskládejte řadu deseti zvířátek od žirafy po mravence - od největšího po nejmenší. Vyrobeno z tvrdého kartonu.

FOTO: www.hrackoteka.cz

Veselé kostky - Každé dítě zbožňuje kostky. Z těchto kostek můžete postavit žebřík až k nebesům. Věž je vyšší než batole. Kostky jsou číslovány od 1 do 10 a jsou vyrobeny z tvrdého papíru.

Veselé kostky - Každé dítě zbožňuje kostky. Z těchto kostek můžete postavit žebřík až k nebesům. Věž je vyšší než batole. Kostky jsou číslovány od 1 do 10 a jsou vyrobeny z tvrdého papíru.

FOTO: www.hrackoteka.cz

Lego Duplo Rozlišování tvarů - Sada obsahuje 23 základních a oblých kostek v různých barvách, včetně 3 rozlišovacích desek, které pomohou dětem rozdělit kostky a postavit papouška, slona či žirafu.

Lego Duplo Rozlišování tvarů - Sada obsahuje 23 základních a oblých kostek v různých barvách, včetně 3 rozlišovacích desek, které pomohou dětem rozdělit kostky a postavit papouška, slona či žirafu.

FOTO: Lego

Lego

Lego Duplo - Upeč dort - Díky tomuto novému růžovému Lego Duplo boxu můžeš "upéct" různé zákusky nebo patrový dort se svíčkami. Počet dílků: 55.

FOTO: Lego

Mluvící klíče - učí děti rozpoznávat základní barvy a názvy předmětů. Zazpívají jednoduché písničky a vydávají veselé zvuky. Různé povrchy učí dítě používat hmat.

Mluvící klíče - učí děti rozpoznávat základní barvy a názvy předmětů. Zazpívají jednoduché písničky a vydávají veselé zvuky. Různé povrchy učí dítě používat hmat. Pomohou dětem s učením prvních slov, barev a melodií ke společnému zpívání. Slouží i jako kousátko.

FOTO: www.hracky-fisher-price.cz


Chytání rybek - S touto hrou se každý může na chvilku stát rybářem. Hra je vyrobena ze dřeva, rybky se chytají pomocí magnetu na udici. Balení obsahuje 2 udice a 12 rybek v krásné krabičce.

Chytání rybek - S touto hrou se každý může na chvilku stát rybářem. Hra je vyrobena ze dřeva, rybky se chytají pomocí magnetu na udici. Balení obsahuje 2 udice a 12 rybek v krásné krabičce.

FOTO: www.hrackoteka.cz

Pejskovo mluvící autíčko

Pejskovo mluvící autíčko - Autíčko má 8 zpívaných písniček a melodií se dvěma herními režimy - učení a hudební zábava.  S tolika zábavnými aktivitami a pejskem za volantem si dítě tuto hru přímo zamiluje.

FOTO: Fisher Price

Dvojjazyčný svítící notebook - Po stisknutí tlačítek nebo otočení kuličky myši je dítě odměněno slovy, 12 písničkami a zvukovými efekty, zatímco na LED obrazovce se ukazují odpovídající světelné obrázky a vzory.

Dvojjazyčný svítící notebook - Po stisknutí tlačítek nebo otočení kuličky myši je dítě odměněno slovy, 12 písničkami a zvukovými efekty, zatímco na LED obrazovce se ukazují odpovídající světelné obrázky a vzory. 3 herní režimy: učení, učení ve 2 jazycích a hudební zábava. Děťátko si bude procvičovat barvy, tvary, abecedu, počítání, protiklady, předměty anglická slovíčka.

FOTO: Fisher Price

MULA Hrací zatloukací špalíky - U dětí podporuje jemné motorické schopnosti a koordinaci očí a rukou.

MULA Hrací zatloukací špalíky - U dětí podporuje jemné motorické schopnosti a koordinaci očí a rukou.

FOTO: Ikea

Mula - korálky

Mula - korálky - rozvíjí jemnou motoriku.

FOTO: Ikea