Seznam.cz dlouhodobě spolupracuje s Centrem Tereza na zlepšování přístupnosti svých stránek a jejich úpravě pro nevidomé či osoby s těžkým postižením zraku. Podpora celorepublikové sbírky Bílá pastelka tedy byla nasnadě.

„Letos jsme prováděli revizi naší CSR strategie a Bílá pastelka pro nás byla jasnou volbou. Již více než pět let spolupracujeme s Centrem Tereza a TyfloCentrem, abychom zpřístupňovali naše služby. Přístupnost našich stránek nejen pro zrakově postižené nám není cizí a jsme rádi, že pomáháme bourat alespoň některé bariéry českého internetu. Na sbírku upozorní i Krasty na domovské stránce, který bude držet bílou pastelku. Rozhodně se nejedná o naši první ani poslední „Blind-friendly“ aktivitu,“ komentovala spolupráci Irena Zatloukalová, tisková mluvčí Seznam.cz.

Jak podpořit sbírku

12. října poběží sbírka v ulicích českých měst. Dobrovolníci na ulici budou nabízet originální bílou pastelku symbolizující svět nevidomých. Kdo nepotká dobrovolníky na ulici a bude chtít přispět, může tak učinit pomocí dárcovské SMS, nebo příspěvkem přímo na konto sbírky. Veškeré informace jsou dostupné na stránkách Bílé pastelky.

Výtěžek sbírky je určen na výukové programy pro ty, kdo se učí zvládat samostatnou chůzi se slepeckou holí, obsluhovat počítač nebo se uplatnit v zaměstnání.

„V roce 2000 jsme patnáctý říjen zvolili jako příležitost pro konání celonárodní sbírky ve prospěch našich výukových programů pro nevidomé. Bílá pastelka byla zvolena jako symbol neviditelného světa nevidomých i bílé slepecké hole, která je nejjednodušší, ale nejúčinnější pomůckou nevidomého člověka pro nejpotřebnější činnost v životě – pro pohyb po tomto světě. Jsme rádi, že se o nás díky spolupráci se společností Seznam.cz dozví ještě více Čechů,“ komentoval Jan Frank ze Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR.