Jak by možná řekly naše babičky, není nad domácí stravu. Vždyť za jejich dob mnohé vymoženosti a hotové příkrmy nebyly k mání, a tak jim stejně nezbývalo nic jiného. A podle jejich slov byly i děti možná zdravější.

Pro řadu "současných" maminek je ale jednodušší koupit hotový výrobek a případně ho doma před podáváním pouze ohřát. Čas ušetřený vařením tak mohou věnovat svému dítěti nebo péči o domácnost.

Nejen babičky ale patří mezi zastánce domácího vaření a přípravy jídel. Mezi dalšími jsou i mnozí odborníci z řad dietologů a specialistů na jídlo. Ti se opírají o výsledky nedávného průzkumu, podle kterého jsou děti krmené domácí připravovanou stravou méně vybíravé a v pozdějším věku jedí také více ovoce a zeleniny. A to je rozhodně podle odborníků dobře.

A jak potvrdí i mnozí rodiče, dostat do potomka alespoň občas nějakou tu zdravou věc v podobě ovoce a zeleniny, je často dost nadlidský úkol. Z tohoto hlediska by se tak rozhodně jednalo o prospěšnou věc.

Moderní matky nechtějí vařit?

Budou ale všechny maminky ochotné vařit každodenně doma svému potomkovi stále nové jídlo? Není to zbytečné, když je v obchodech tolik hotových produktů? To podle odborníků záleží také na tom, jaký přístup mají samotné matky ke konzumaci zdravého jídla nebo ovoce a zeleniny.

I z toho samého výzkumu totiž vyplynulo, že matky, které mají rády čerstvé ovoce a zeleninu, jsou více ochotné připravit svým potomkům čerstvé jídlo. Matky nakupující většinou polotovary či hotová jídla však budou i u svých dětí ve valné většině praktikovat podobný způsob stravování.

Odborníci preferující domácí stravu se ale nevzdávají a obhajují své názory tím, že i přes širokou škálu výběru jsou mnohé produkty na stejné kvalitativní úrovni a nenabízejí dětem takovou škálu struktur a chutí, jako čerstvé ovoce a zelenina. Na druhé straně výrobci daných produktů kontrují tím, že se jen snaží usnadnit život všem matkám, které jsou velmi vytížené.