Podle tvůrců nezvyklého modelu jsou podpatky určeny jen na parádu a je-li na ně vyvinut sebemenší tlak, sklapnou se, zprávu uveřejnil deník The Daily Telegraph.

Britta Baconová, která je blázen do střevíců na podpatcích, prý na tenhle nápad přišla, když se chystala na narozeninovou párty své čtyřleté dcerky Kayly. "Pomyslela jsem si, jak by to bylo legrační, kdybych bývala mohla Kaylu, když byla ještě miminko, vzít na oslavu v botkách s vysokým podpatkem," vysvětlila zrod nápadu.

Střevíčky v přepočtu za asi 550 korun jsou k dostání v šesti různých stylech pojmenovaných po potomcích jejich "vynálezců" a prodávají se ve více než 50 obchodech v Americe, Kanadě a Švýcarsku. Britští senzacechtiví rodiče si je mohou objednat prostřednictvím internetu.

Zdaleka ne všichni jsou však tímhle nápadem nadšeni. "Je to součást znepokojivého trendu prodeje nevhodného oblečení pro malé děti," zlobí se Christopher Cloke z britské Národní společnosti pro prevenci před krutým zacházením s dětmi (NSPCC).

Arcibiskup z Canterbury Rowan Williams loni varoval, že vinou nevhodného "sexy" oblečení a hraček utrpí mnoho dětí psychickou újmu.