Uvedla to členka Fóra zdravé výživy Alexandra Moravcová. S návykem na zdravou stravu by jim podle ní měly pomoci školní jídelny.

"I v rodinách, kde se obezita táhne generacemi, se dá něco dělat. Zděděné vlohy působí jen zčásti, důležité jsou i stravovací návyky, které se také dědí, a ty lze ovlivnit," upozornila Moravcová, které se jako endokrinoložka a obezitoložka věnuje dětem na klinice dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice.

Rizika nadváhy pro zdraví jsou podle ní u dětí podobná jako u dospělých, i jim hrozí například cukrovka nebo vysoký tlak. Navíc obézním děvčatům hrozí předčasná puberta a obézním chlapcům opožděné pohlavní zrání.

Jídleny slibují zlepšení

Pro zdravý vývoj je podle lékařky vhodné, aby dítě jedlo pravidelně pětkrát denně menší porce, hodně ovoce a zeleniny. Podle průzkumů ale děti často nesnídají, mnohé ani nesvačí a prvním pořádným jídlem je až oběd ve školní jídelně. Právě tam mohou děti získat návyk na zdravou stravu.

Měly by mít na výběr z více jídel, obědy by měly obsahovat ovoce a zeleninu, méně by mělo být sladkých "prázdných" jídel. Děti není vhodné nutit za každou cenu dojídat, jen to v nich budí odpor k jídlu.

Děti mnohdy jedí nejraději to, na co jsou zvyklé z domova nebo z rychlého občerstvení. Jídelny by ale měly zařazovat i jídla pro děti nezvyklá, která odpovídají požadavkům racionální výživy. Řada jídelen už to dělá. Zkušenost podle Moravcové ukazuje, že co dítě sedmkrát zkusí, to mu začne chutnat. Ideální by podle ní bylo, kdyby školy zařadily do osnov předmět zdravá výživa, což se ale zatím neděje.