„Odhaduje se, že až 40 tisíc dětí ročně je v Česku týráno, vloni dokonce u dvaceti dětí skončilo týrání smrtí, a to považujeme za obrovskou tragédii, která by se nikdy neměla opakovat,“ říká ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.

Kampaň nadace má za cíl ochránit děti a upozornit veřejnost na formy psychického a fyzického týrání dětí a na problematiku komerčního sexuálního zneužívání nezletilých.

Nedělní akce se kromě vážných témat zaměřila i na zábavu

Zpěvačka Zora Jandová zpívala s dětmi oblíbené písničky, učila je mluvit havajsky a rozdávala dárky v napínavých soutěžích. Zábavného odpoledne se zúčastnily i televizní rosničky Radka Kocurová a Lucie Váchová či herec Daniel Bambas a herečka Alice Bendová, kterou doprovodil manžel se synem Vašíkem.

„Od té doby, co máme malého Vašíka, jsem ohledně týrání dětí ještě mnohem více citlivá, než dříve. Každý by si měl uvědomit, jak je důležité oznámit, když zjistíte, že je některému dítěti ubližováno a nedělat, že to bezpráví nevidíte,“ řekla Alice Bendová.

Den dětí organizovaný nadací Naše dítě přišly podpořit: zleva - Michael Foret, Lucie Váchová, Radka Kocurová, Zuzana Baudyšová, Daniel Bambas a Alice Bendová.Den dětí organizovaný nadací Naše dítě přišly podpořit: zleva - Michael Foret, Lucie Váchová, Radka Kocurová, Zuzana Baudyšová, Daniel Bambas a Alice Bendová.foto: Novinky/Nadace Naše dítě

 

Kampaň můžete i podpořit i vy, a to tak, že si zakoupíte červenou kartu s píšťalkou, která říká STOP násilí páchanému na dětech, podobně jako červená karta za nečistou hru ve fotbale. Na červené kartě Nadace Naše dítě je uvedeno Desatero dětských práv a zároveň i Desatero rodičů. Balíčky s kartou a píšťalkou jsou za 30 Kč prodávány dobrovolníky v pražském Paláci Flora do konce června 2008.

Zakoupením karty s píšťalkou přispíváte na pomoc týraným dětem. Více informací naleznete na www.nasedite.cz.