První projekt je zaměřen na spuštění evropské telefonní linky pro pohřešované děti, jejíž číslo by mělo být shodné pro včechny státy a to 116 000. Harmonizace čísla pro pohřešované děti v rámci EU umožní obětem snadný přístup k tolik potřebné pomoci kdekoliv v Evropě.

Komerčním sexuálním zneužíváním dětí online se zabývá další projekt. Zapojí se do něj banky, poskytovatelé finančních a internetových služeb i soudní orgány a nevládní organizace v koalici, tak aby zamezili platbám za nákup dětské pornografie přes internetové bankovnictví. "Komerční sexuální zneužívání dětí na internetu je byznys, ve kterém se točí miliardy dolarů, jde o jeden z nejrychleji rostoucích obchodů na internetu," vysvětluje Zuzana Baudyšová z nadace Naše dítě, která je aktivní členkou této Evropské federace.

Poslední projekt usiluje o rozšíření výstražného systému na pomoc pohřešovaných dětí v Evropě. Rozšíření systému do zemí, ve kterých dosud není zaveden. Velmi dobře funguje v Řecku, Velké Británii a v některých státech USA.

Nadace Naše dítě nyní hledá partnery, kteří jí s realizací projektů v ČR pomohou. Návrhům přislíbila pomoc ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Projekty na ochranu dětí podpořila také manželka presidenta Evropské Komise paní Margarida Barroso.

Evropská federace pro pohřešované a sexuálně zneužívané děti představuje síť 21 nevládních organizací z 15 různých zemí. Více na www.nasedite.cz.