Hlavní obsah

Obézní lidé mají mnohem častěji "zkažený" dech

Utíká od vás okolí, kdykoli promluvíte? Možná byste měli stoupnout na váhu. Tam se totiž dozvíte nejen to, že trpíte obezitou, ale také že vám zřejmě z úst nevoní. Lidé s nadváhou totiž kolem sebe šíří nepříjemný závan častěji než jejich štíhlí kolegové. A v západní společnosti lidí s přebytkem tuků na těle stále přibývá.

Obézní lidé mají mnohem častěji "zkažený" dech

Tým profesora Mela Rosenberga z Tel Aviv University v Izraeli prokázal, že nepříjemný dech kolem sebe šíří častěji lidé s nadváhou a konzumující hodně alkoholu.

„Důkaz vztahu alkoholu a nepříjemného dechu nepřekvapuje, protože je již znám z vtipů. Ale zjištění, že obezita a nepříjemný dech spolu souvisejí, jsme nepředvídali,“ uvedl profesor Rosenberg.

Osoby trpící nadváhou či obezitou skutečně častěji šíří kolem sebe nepříjemný zápach z úst. „Tato zjištění mohou být použita na společnost obecně. Ale nemáme zatím žádné vědecké důkazy o tom, proč tomu tak je. To bude další krok výzkumu,“ tvrdí Rosenberg s tím, že se o příčinách zatím jen dohaduje. Podle něj možná lidé trpící nadváhou konzumují taková jídla, která způsobují vyschnutí v ústech. A možná také obézní lidé méně pečují o čistotu svého těla a úst.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků