Hlavní obsah
Kiribati je maličká ostrovní země. Foto: Profimedia.cz

Záchranáři pátrají u Fidži po nezvěstné lodi s padesáti pasažéry

Záchranáři z Nového Zélandu a Fidži společně pátrají po lodi s padesátkou cestujících na palubě, která se již déle než týden pohřešuje v oblasti tichomořského ostrovního státu Kiribati. Oznámily to místní úřady.

Kiribati je maličká ostrovní země. Foto: Profimedia.cz
Záchranáři pátrají u Fidži po nezvěstné lodi s padesáti pasažéry

Loď Butiraoi, zajišťující dopravu mezi ostrovy, vyplula 18. ledna a do cíle plavby dlouhé asi 250 kilometrů měla dorazit o dva dny později, ale nestalo se tak. Jako pohřešovaná byla loď - dřevěný katamarán o délce 17,5 metru - nahlášena až tento pátek. Krátce před vyplutím se podrobila opravě hnacího hřídele, což pravděpodobně přispělo k problémům s navigací.

Novozélandské úřady podle webu místního listu NZ Herald vyslaly vojenský hlídkový letoun Lockheed P-3 Orion, aby napomohl při pátrání v oblasti oceánu, která je podle agentury AP rozlehlá asi jako Velká Británie.

Kiribati je chudý ostrovní stát rozkládající se na 33 atolech s asi 108 000 obyvateli. Agentura Interfax připomněla, že koncem loňského roku v oblasti ztroskotala velká dopravní loď, ze které se podařilo zachránit 250 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků