Hlavní obsah
 

Tajfun potopil u Jižní Koreje dvě čínské lodě, nejméně čtyři lidé zemřeli

Nejméně čtyři mrtvé si vyžádalo řádění tajfunu Bolaven u Jižní Koreje, kde se v bouři převrátily dvě čínské rybářské lodě. Dvanáct rybářů je nezvěstných, jedenáct zachránila jihokorejská pobřežní stráž. Tajfun při svém dalším postupu poškodil i další lodě.

 
Tajfun potopil u Jižní Koreje dvě čínské lodě, nejméně čtyři lidé zemřeli

Čínští rybáři se pohřešují poté, co se jejich dvě lodě potopily u jihokorejských břehů. Meteorologové varují, že tajfun pravděpodobně zasáhne i Soul, uvedla agentura AFP.

Popadané cihly zničily auto ve Wandu

Foto: ČTK/AP

Dvě čínská rybářská plavidla se pohybovala jižně od břehů Jižní Koreje u ostrova Džedžu, když se přes ně přehnal tajfun.

Vlny bičují Pusan.

Foto: ČTK/AP

Na příchod tajfunu se nyní připravuje i jihokorejská metropole. Podle meteorologů postupuje bouře k severu a mohla by desetimilionový Soul přímo zasáhnout. Hlavní nápor by ale měl nést přístav Inčchon.

Zničená dopravní signalizace v Mokpu

Foto: ČTK/AP

Některé jihokorejská města už pocítila sílu tajfunu Bolaven. Lámal stromy i stožáry elektrického vedení a dopravní signalizace.

Polámané stromy po přechodu tajfunu Bolaven před Jižní Koreu.

Foto: ČTK/AP

Také Čína vydala varování před tajfunem. Čeká se, že zasáhne Tan-Tung.

Tajfun Bolaven se v pondělí přehnal přes japonský ostrov Okinawa, kde připravil desítky tisíc lidí o elektřinu. Živel zranil čtyři lidi, nakonec ale nezpůsobil takové škody, jak se úřady obávaly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků