Hlavní obsah
 

Severovýchod Číny zasáhlo tornádo, šest mrtvých a 190 zraněných

Severovýchod Číny zpustošilo ve středu odpoledne místního času tornádo. Živel si vyžádal šest lidských životů a na dvě stovky zraněných, píše agentura DPA. Největší škody byly napáchány ve městě Kchaj-jüan v provincii Liao-ning.

 
Severovýchod Číny zasáhlo tornádo, šest mrtvých a 190 zraněných

Státní televize CCTV uvedla, že tornádo poškodilo téměř 3600 domů, poničilo továrny a vybavení v průmyslovém parku. Během čtvrtka by měly být obnoveny dodávky elektřiny domácnostem, pro podniky budou dodávky elektřiny obnoveny v příštích třech dnech.

Severovýchod Číny postihlo tornádo

Foto: Profimedia.cz

Tornáda nejsou v Číně běžná. V roce 2016 tam při tornádu doprovázeném krupobitím přišlo v jižní provincii Ťiang-su o život 98 lidí.

Čínský meteorologický úřad v úterý varoval, že klimatické změny mohou způsobit více extrémních povětrnostních událostí. Severočínská provincie Che-pej vydala varování před extrémními teplotami. Ve velkých městech by měly stoupnout nad 40 stupňů Celsia. To ohrožuje úrodu obilí.

Nejvíce postižené bylo město Kchaj-jüan v provincii Liao-ning

Foto: Profimedia.cz

Letos zasáhly některé regiony povodně, sucho a extrémně vysoké teploty. V některých oblastech byly letos zaznamenány rekordní deště a 40 meteorologických stanic zaznamenalo rekordně vysoké teploty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků